Co nás čeká v ŘÍJNU?

Akce na měsíc Říjen☺

*V úterý 5. 10. 2021 v 10.00 hod se těšíme na výchovně vzdělávací pořad s názvem „Včela“, pořádaný centrem ekologické výchovy Viana. Nejprve si děti poskládají velký model včely, kukátkem si vyzkouší, jak včely vidí a vnímají barvy. Poví si, jak to žije v úlu, ukáží si plástev a včelařské potřeby. Prostřednictvím hry se děti seznámí, s prací dělnice, královny, trubců, dozví se čím včelky krmí sebe i své larvičky, jak se larvy mění v kukly a dospěláky. Ochutnají pylová zrna, očmuchají propolis a osahají včelí vosk. V případě příznivého počasí se akce uskuteční na školní zahradě. Akce je zdarma díky loňskému vítězství Barunky ze třídy Krtečů v soutěži Zima čaruje.

*V pondělí 11. 10. v 9.30 hod přivítáme divadlo Koloběžka s pohádkou O kouzelné mašince. Veselá pohádka o mašinfírovi Mírovi, jenž vozí děti výletním vláčkem z pohádky do pohádky, a ještě přitom pomůže Dědovi Vševědovi nalézt ztracenou moudrost.                     Cena představení 60,- Kč / dítě.

*V letošním školním roce se naše mateřská škola zapojila do celoročního projektu „Cepík“ pro školní rok 2021/2022, který se zabývá zdravou výživou, pitným režimem a pohybovými aktivitami.První poutavé divadelní představení na téma: Zdravá výživa se uskuteční v úterý 19. 10. 2021 od 10. 45 hod-11.20 hod s pohádkou „Jídlo jako duha“.                                                                                      Cena za představení 50 Kč.

*V týdnu od 25. 10. – 29. 10. nás čeká dopolední „Halloweenské veselí“. Prosíme rodiče o donášku nazdobených LUCEREN Z DÝNÍ a přípravu vhodné„strašidlácké“ masky (duch z prostěradla, netopýr, čarodějnice, kočka, dýně). Součástí tohoto týdne proběhne v úterý 26. 10. v dopoledních hodinách karneval a pohybové hrátky. Děkujeme.