Květnové akce☺

NA CO SE TĚŠÍME V MĚSÍCI KVĚTNU ???

* Památka na kamarády z mateřské školky nesmí chybět v žádné domácnosti J . Na středu 4. 5. ( pro třídu Motýlků a Krtečků) jsme pozvali milou paní fotografku.  První snímek cvakneme v 8.30 hod. Tentokrát vyfotíme celou třídu + portrét dítěte, které budou ve formě koláže na dlouhé fotografii … 65 Kč. Pokud máte zájem o focení dvojic či skupinky dětí … 20 Kč, je potřeba včas nahlásit paní učitelce na třídě jména kamarádů a kolik ks fotografií požadujete.

* Ve čtvrtek 5. 5. v dopoledních hodinách navštívíme společné s dětmi ze třídy Motýlků JUMP ARENU. Oslavíme zde narozeniny Terezky ze třídy Motýlků. Vstup mají děti zdarma. Tímto velice děkujeme rodině Terezky Zlámalové za úhradu JUMP ARENY a za pozvání. Sledujte nástěnku.

* V pátek  6. 5. v 9.00 hod k nám na školní zahradu zavítá pan Radek Jareš se svým programem „Papoušci“. Přiveze nám ukázat různé druhy papoušků, jako například papouška kakadu, papouška šedého, korely nebo ary arakangy. Při nepříznivém počasí se program uskuteční v MŠ. Cena za představení … 60 Kč

* V úterý 17. 5. v 8. 30 hod nás čeká poslední interaktivní představení celoročního projektu o zdravém životním stylu „Cirkus Cepík“ – aktivní pohybové dopoledne. Děti si během dopoledne společně s Cepíkem zacvičí. Naučí se spoustu pohybových her, nebo si osvěží ty, které z mateřské školy již znají. Za pěkného počasí venku na zahradě, za nepříznivého uvnitř v mateřské škole. Cena za představení … 50 Kč.

* Ve středu 18. 5. od 9. 00 hod se v naší MŠ uskuteční Screeningové vyšetření zraku zapsaných dětí společností Prima Vizus o. p. s. Vyšetření probíhá pohledem dítěte na kameru s usměváčkem. V případě zájmu zapište své děti do formuláře, který je u paní učitelky na vyžádání. Vyšetření stojí 170 Kč (vybírají p. učitelky HNED). Výsledky Vám budou předány cca do 14 dnů prostřednictvím MŠ. Podrobnosti naleznete na nástěnce v šatně dětí.

* V pátek 20. 5. v 10. 15 hod nás pozvaly děti z dramatického kroužku ZŠ Vojnovičova na pohádkové představení.

* V úterý 24. 5. od 9.00 hod pojedou Předškoláci navštívit ZUŠ Randové. V průběhu dopoledne děti shlédnou hudebně- pohádkové představení za účasti vypravěče a žáků Základní umělecké školy.

* Ozdravný pobyt - ŠVP

V době od 23. 5. do 27. 5. 2022 pojedou přihlášené děti na ozdravný pobyt do osvědčeného Penzionu Sportturia v Polesí u Rynoltic v CHKO Lužické hory. Penzionek je situován u lesa, končí u něj příjezdová cesta a bude celý k dispozici pouze nám. Pravděpodobně s dětmi vyjede p. uč. Janička Vrkočová, Šárka Keričová a asistentka Věruška Pižlová. Cena pobytu 3100 Kč zahrnuje 5 x denně stravu, ubytování a dopravu. Přihlášky jsou k dostání u paní učitelky na třídě. Pobyt je nutné uhradit v termínu mezi 11. – 20. 4. 2022 na číslo účtu v pokynech, které jste již obdrželi. V případě převisu dětí dostanou přednost předškoláci. Pokud dítě omarodí, předpokládáme, že jej zastoupí náhradník.