Na co se mohou děti těšit v DUBNU?

*V týdnech od 4. 4. do 14. 4. se budeme věnovat oslavám Velikonoc. Děti čeká v rámci dopoledních aktivit dekorování velikonočních kraslic rozmanitými technikami a vyzdobíme si školičku tradičními velikonočními dekoracemi. Děti ve středu 13. 4. během dopoledne půjdou koledovat do kuchyně paní kuchařky, které budou mít pro koledníky připravená velikonoční vajíčka a koledu v duchu tradic velikonočních svátků. Uvítáme donášku vyfouklých vajíček, stužek, mašlí či jiného dekorativního materiálu již od pondělí 4. 4.☺

*V úterý 5. 4. v 9.00 hod k nám zavítá divadlo Na Klice s detektivní pohádkou „O slepičce“. Všichni dobře víme, že v každém řádném kurníku bydlí slepice s kohoutem. Jenže v této pohádce kohout záhadně zmizí. Naštěstí je mezi slepicemi jedna odvážná, která se rozhodne záhadu vyřešit. Cena za představení 60 Kč.

*Ve čtvrtek 14. 4. od 8. 30 hod k nám do školky zavítá divadlo s další pohádkou z projektu „Cepík“ s tématem Pitného režimu „Vše, co žije, vodu pije“. Celoroční projekt pro školní rok 2021/2022, který se zabývá zdravou výživou, pitným režimem a pohybovými aktivitami. Ve druhém představení je opět hlavním hrdinou Cepík, který potkává zvířátka a rostlinky a sleduje, co se děje, když jim nabídne limonádu nebo džus a naopak, co se stane, když dostanou vodu. Cena za představení 50 Kč.

*Ve středu 20. 4. v 10.00 hod bude pro PŘEDŠKOLÁKY ze třídy Krtečků připravena beseda se zástupci Městské policie Ústí nad Labem. Teoretická část děti připraví na nebezpečné situace při přecházení ulice, seznámí je s povinnostmi chodce a cyklisty, chováním v MHD apod.

*V pátek 22. 4. v 8. 30 hod k nám do mateřské školy zavítá program Písečná animace. Písečná animace je kreslení pomocí jemného písku, ze kterého nám za pomoci světla a stínů bude výtvarnice Mgr. Marika Koňárová vytvářet příběh, doprovázený meditační hudbou.  Cena program činí 80 Kč.

*V týdnu od 25. 4. do 29. 4. se těšíme na Čarodějnický týden, který vyvrcholí ve středu 27. 4. v 9. 00 hod karnevalem kterým nás provede Inka Rybářová s programem plným veselých písniček, pohybu, čarování a tancování. Tentokrát se k nám také přidají děti z přípravné třídy ZŠ Vojnovičova. V případě pěkného počasí proběhne program na školní zahradě, kde každá třída spálí svou čarodějnici. Prosíme rodiče, chystejte tematické masky čarodějnic, čarodějů, koček, netopýrů... na karneval. Cena za program 85 Kč.