Co nás čeká v měsíci dubnu - Žabičky

29.03.2022
Pro děti jsme na měsíc duben připravili spoustu zajímavých akcí. Blíží se velikonoční svátky a tak budeme dekorovat vajíčka, vytvářet velikonoční dekorace, půjdeme na koledu k našim paním kuchařkám. Přijede k nám divadlo, písečná animace a další část z celoročního projektu "Cepík". V závěru měsíce nás čeká čarodějnický týden s karnevalem, kterým nás provede Inka Rybářová.

4.-14.4 - V těchto dvou týdnech se budeme věnovat velikonočním tradicím. V rámci dopoledních aktivit budeme dekorovat vajíčka rozmanitými technikami a vytvářet velikonoční dekorace, kterými ozdobíme naši školku. Uvítáme donášku výdutků - vyfouklých vajíček, stužek, mašlí či jiného dekorativního materiálu na naši třídu Žabiček.

5.4. 9:00 Divadlo Na Klice - detektivní pohádka "O slepičce" - v každém kurníku bydlí slepice s kohoutem. Jenže v této pohádce kohout záhadně zmizí. Naštěstí je mezi slepicemi jedna odvážná, která se rozhodne záhadu vyřešit. 60 Kč.

5.4. od 15:00 odpolední Velikonoční dílničky - Tradiční odpoledne pro děti a rodiče, při kterém si budete moci vyrobit velikonoční dekorace, např. papírovou slepičku, kterou si budete moct odnést domů.

13.4. Dopolední koleda u paní kuchařek - s dětmi půjdeme koledovat k naším paním kuchařkám, které pro nás budou mít připravená velikonoční vajíčka a koledu v duchu tradic velikonočních svátků.

14.4. od 8:30 Divadlo z projektu "Cepík" - tentokrát na téma "Vše co žije, vodu pije."  Celoroční projekt pro tento školní rok, který se zabývá zdravou výživou, pitným režimem a pohybovými aktivitami.  50 Kč.

20.4. k nám do školky přijde zástupce Městské policie ÚL, který naše předškoláky seznámí se správným chováním v MHD a s povinnostmi chodce a cyklisty. Pouze pro předškoláky.

22.4. od 8:30 Písečná animace - kreslení pomoci jemného písku, ze kterého nám za pomoci světla a stínů bude výtvarnice Mgr.Marika Koňárová  vytvářet příběh, doprovázený meditační hudbou. 80 Kč.

27.4. od 9:00 Čarodějnický karneval, kterým nás provede Inka Rybářová s programem plným veselých písniček, pohybu, čarování a tancování. Tentokrát se k nám také přidají děti z přípravné třídy ZŠ Vojnovičova. V případě pěkného počasí proběhne program na školní zahradě, kde každá třída spálí svou čarodějnici. Prosíme rodiče...chystejte tematické masky na karneval. 85 Kč.

28.4,  projektový den "Poznáváme přírodu" - vyjedou naši předškoláci  za přírodou. Projekt je realizovaný a financovaný v rámci pjektu OP VVV Šablony III pod vedením odborného granta  Mgr. Ladislavy Filipové, Ph.D.. Pouze pro předškoláky.