Informace pro rodiče

06.04.2024 jídelníček od 8.4.2024

Co nás čeká dobrého ? Máte se nač těšit ...
od 08.04. 2024 až 12.04. 2024
 

02.04.2024 Časopis MŠ Zvoneček

Časopis MŠ Zvoneček pro období duben – červen 2024, kde naleznete plán akcí na následující 3 měsíce a důležité informace pro rodiče, je k dispozici po rozkliknutí...
 

25.03.2024 Zápis do mateřské školy

Zápis nových dětí pro školní rok 2024/25 se koná ve dnech 13. 5. a 14. 5. 2024. Podrobnosti o organizaci zápisu a vygenerování Žádosti o přijetí dítěte naleznete v sekci Aktuálně - Úřední deska.
 

18.03.2024 Náhradní letní provoz MŠ

MŠ Zvoneček již UKONČILA přijímání žádosti o přijetí dětí k předškolnímu vzdělávání v rámci náhradního letního provozu mateřských škol v Ústí nad Labem z důvodů naplnění kapacity!!!
 

11.03.2024 Letní náhradní provoz MŠ

Informace ke způsobu rezervace předškolní docházky v náhradní mateřské škole, v době letního přerušní provozu MŠ Zvoneček, naleznou rodiče ve svých emailových schránkách.
 
Více
Povolání u Motýlků
12.04.2024

Povolání u Motýlků

Děti si přiblížily práci a zaměstnání především prožitkovým učením. Co to práce je, proč ji potřebujeme a čím chtějí děti jednou být. Seznámily se s písní "Semafor" a básní "Povolání", zahrály si na kapelu, zedníky, pekařky, truhláře. V tělocvičně samy postavily atletickou dráhu, upekly koláč z lana a zatančily si na píseň Dělání. Nezapomněli jsme ani na záchranné složky, ukázali jsme si policejní uniformu, pouta, také jsme navštívili hasičárnu ve Všebořicích, naučili se důležitá telefonní čísla a převlékli se i do lékařského oblečení. Děti měly možnost vidět i reálné pomůcky ze zdravotního prostředí, lékárny, laboratoře. Dozvěděli jsme se o povolání Mechanik regulací a měření a s dalšími pomůckami či reálnými pracovními oděvy. Velmi děkujeme rodičům, kteří nám byli nápomocní k tomuto tématu.
Fotky
Veselá věda - barvy u motýlků
12.04.2024

Veselá věda - barvy u motýlků

Ve čtvrtek nás navštívily dvě sympatické paní, které dětem předvedly pokusy s vodou a barvami a co všechno vědci používají: pipety, Petriho misky, kádinky. Děti samy pracovaly u stolku a míchaly základní barvy v miskách, poté pipetou ťupkaly na předlohu správně barevné kapky, kdy následně přiložily papírovou útěrku a vznikly tak rozpyté barvy. Prožitkem si zahrály pohybovou hru na duhu, kdy hledaly, podle svého označení, předmět stejné barvy. Tyto věci donesly na stejně barevné čtvrtky. Nakonec největší překvapení byl pokus s lentilkami, kdy pipetou nabraly vodu do misky a sledovaly, jak lentilky pouští ve vodě barvu. Moc pěkný projekt, velmi rádi si ho opět vyzkoušíme a zabavil všechny děti, děkujeme.
Fotky
Předškoláci ze Žabiček a Berušek v knihovně
09.04.2024

Předškoláci ze Žabiček a Berušek v knihovně

V úterý 9. 4. se předškoláci ze Žabiček a Berušek vydali do knihovny na Klíši. Byl tam pro nás připravený zajímavý program od paní knihovnice. Povídali jsme si o tom, jak se ke knihám máme chovat a proč se do knihovny vůbec chodí, k čemu slouží.
Fotky
Velikonoční liška
08.04.2024

Velikonoční liška

Divadlo Krab pro nás 8.4. připravilo v Kulturním domě pohádkové představení Velikonoční liška. Příběh o bílé lišce, která obelstí kuřátka a získá vajíčka, byl provázen i hrou na harmoniku a mondolínu. Velikonoční liška sice byla mazaná, ale nakonec nejen, že musela vajíčka vrátit, ale ještě jí kuřátka obarvila kožíšek na oranžovo a od zajíčka dostala pořádně pomlázkou.
Fotky