Informace pro rodiče

25.03.2023 jídelníček od 27.3.2023

Co nás čeká dobrého ? Máte se nač těšit ...
od 27.03. 2023 až 31.03. 2023
 

15.03.2023 Ukončení přijímání žádostí na léto

Kapacita míst pro děti z okolních mateřských škol v rámci letního náhradního provozu mateřské školy je již naplněná. Děkujeme za pochopení.
 

13.03.2023 Zápis - Rádi byste nahlédli do tříd?

Ve dnech přijímání žádostí, 10. 5. a 11. 5. 2023, můžete navštívit všechny naše třídy. Samozřejmě i se svou ratolestí. Pokud máte zájem o návštěvu před zápsiem, stačí si telefonicky domluvit termín na tel. čísle 602 426 864. Paní učitelky Vám ochotně zodpoví všechny Vaše otázky. Na viděnou :-).
 

06.03.2023 Vážení rodiče zvonečkových předškoláků,

před zápisem Vašich dětí do základních škol Vás srdečně zveme na schůzku se zástupci okolních základních škol v MŠ Zvoneček dne 28. 3. 2023 v 16.30 hod na třídě Žabiček. Pozvání přijala ZŠ Vinařská, ZŠ Pod Vodojemem i ZŠ Vojnovičova. Zástupci jednotlivých škol Vás seznámí s organizací zápisů, přednostmi svých základních škol a zodpoví Vám případné dotazy. Ve druhé části setkání Vás krátce seznámí paní učitelky z 1. stupně ZŠ Vojnovičova s tím, jaké dovednosti, znalosti a kompetence jsou pro budoucího prvňáčka důležité, aby přechod do základní školy byl co nejkomfortnější pro něj, ale i pro Vás.
 

20.02.2023 Náhradní MŠ - léto 2023

Vážení rodiče, ve středu 15. 3. 2023 v 8 hod bude spuštěna rezervace míst do náhradních MŠ v době letních prázdnin 2023. Podrobnosti naleznete po rozkliknutí.....
 
Více
Návštěva knihovny na Klíši
29.03.2023

Návštěva knihovny na Klíši

Ve čtvrtek 29.března jsme se s dětmi autobusem číslo 11 vydali na návštěvu knihovny na Klíši. V knihovně jsme se dozvěděli jak se ke knížkám chovat a jaké druhy knih můžeme v knihovně najít. Společně jsme si zacvičili se zvířátkovou knihou a ještě jsme si zakouzlili s popletenou pohádkou.Na závěr návštěvy jsme si mohli vybrat knížky a prohlédnout si je. Návštěva knihovny se nám moc líbila a těšíme se na další návštěvu.
Fotky
Jarní víla - Motýlci vítají jaro
28.03.2023

Jarní víla - Motýlci vítají jaro

V tomto týdnu se zdálo, že opravdu přišlo jaro. My jsme ho přivítali hned v pondělí prožitkovým učením, kdy děti tvořily Kvítkovou vílu, znaky jara a jarní květiny. Děti se učily jarní květiny jak ve školce, podle obrázku, tak i venku při procházkách, kdy měly možnost vidět jarní kvítka v přírodě. Tvořili jsme jarní ozdoby na stolečky, vyráběli jarní klíče, ťupkali prstem temperovou barvu a další. Užili jsme si i jarní karneval, na kterém jsme si zahráli "Zlatou bránu" a zatančili si "Ptačí tanec". Hodně nás bavilo i pečení a zdobení muffinů. Ty se nám opravdu povedly a po práci na zahrádce, kterou nám otevřela Kvítková víla, jsme si mohli naši dobrotu vychutnat. Nezapomněli jsme ani na soutěž "Buďme dobře vidět", kdy děti vytvořily velkou reflexní vestu a dokreslily holčičku.
Fotky
Kvítková víla
23.03.2023

Kvítková víla

Jaro už nám zaklepalo na dveře a tak jsme se ve čtvrtek, 23.3., vydali hledat naši Kvítkovou vílu. Našli jsme ji po chvilce spící v chýši na zahrádce a krásnou básničkou jsme ji probudili. Víla měla velikou radost, že nás vidí, odemkla nám zahrádku a ještě jsme si společně zazpívali a zatancovali. Každá třída dostala kytičky do truhlíků, abychom si kousek jara mohli vzít s sebou. Pak už jsme se rozešli na své zahrádky, kde jsme pilně pracovali, hrabali, střhali a zametali. Moc děkujeme všem malým i velkým pomocníčkům.
Fotky
Motýlci se loučí se zimou
20.03.2023

Motýlci se loučí se zimou

Zimo, zimo, už jdi pryč... takto jsme se loučili s Morénou, Mařenou, prostě paní Zimou. I přesto, že týden byl plný i jiných aktivit, zimu jsme krásně ukončili prožitkem, prací z přírodnin, především jsme kouzlili s vodou, tuší, krepovým papírem. Nezapomněli jsme ani zasít první semínka, copak se s nimi asi stane? Procvičili jsme grafomotoriku, naučili se jarní básně i písně a především prožívali nastávající Jaro písní "Vítej Vesno" a jógovými cviky. Tak teď už jen zbývá čekat na Kvítkovou vílu...
Fotky