Fotogalerie

14.6.2024

Hasičský záchranný sbor Všebořice-Krtečci

V pátek 14. 6. jsme navštívili Hasičský záchranný sbor Ústeckého kraje ve Všebořicích. Dostali jsme spoustu informací a také jsme si mohli zkusit sednout do hasičského auta a člunu, nasadit si masku a helmu.Termokamera nám ukázala naše stopy a postavy. Už víme,co je kyslíková bomba, skluz,hadice C,B,D,stříkačky, savice a proudnice. Moc děkujeme HZS Všebořce za zajímavé povídání a pozvání.☺
13.6.2024

Žabičky na výletní lodi Marie

Ve čtvrtek 13. 6. jsme se společně vypravili do Vaňova, kde jsme se nalodili na výletní loď Marii. Cestou jsme zahlédli spoustu zajímavých míst např. hrad Střekov, zdymadla, koupaliště, poříční policii... Během plavby jsme si dokonce mohli vyzkoušet loď kormidlovat a kdo chtěl, mohl si zkusit i kapitánskou čepici!
11.6.2024

Divadlo Na Klice - Indiánka Janka

Divadélko Na Klice přivezlo i tentokrát veselou pohádku plnou zpěvu a hudby. Děti se zapojily do indiánského příběhu a společně s indiánkou a jejím koníčkem nalezly kouzelnou vodu, která společně s naším zpěvem vrátila zdraví náčelníkovi Ušušunovi.
10.6.2024

Mezinárodní den dětí-Superhrdinové krtečci

V úterý 4. 6. jsme ve školce oslavili Mezinárodní den dětí, který si pro nás připravili žáci z 3. třídy ZŠ Vojnovičova. Sportovní dopoledne se neslo na téma superhrdinové. Zkusili jsme si skládačku s Kitty cats, Supermanův slalom, střelbu míčem do branky s Beruškou a Kocourem a spoustu dalších disciplín. Mohli jsme se nechat namalovat studentkami z Ujepu a také se vyfotografovat ve fotokoutku. Za zdolání všech stanovišť na nás čekala medaile a dárečky. Děkujeme za spolupráci.☺
7.6.2024

Pasování předškoláků 2024

Pasování předškoláků proběhlo letos v indiánském duchu., v pátek 7.6. Malí indiáni splnili indiánské zkoušky velkých náčelnic, zatančili kmenový tanec a pak již byli pasováni na školáky. Naši předškoláci tak už mají za sebou jeden velký životní milník a my jim ze srdce přejeme, aby jejich další cesta životem byla plná radosti, úspěchů a štěstí.
7.6.2024

Žabičky u hasičů

Žabičky se v pátek 7.6.vypravily na nedalekou hasičskou stanici. Pan hasič nám vyprávěl, jak vypadá práce hasiče, co dělají a jak pomáhají lidem. Ukázal nám spoustu speciálních vozů a do jednoho jsme si mohli i nastoupit. Také jsme si vyzkoušeli jaké je to být v hasičském člunu, akorát že na suchu.
4.6.2024

Mezinárodní den dětí - Žabky

V úterý 4.6. jsme trošku zpětně oslavili Mezinárodní den dětí. Žáci 3. tříd ze ZŠ Vojnovičkova pro nás připravili sportovní dopoledne ve stylu superhrdinů. Vyzkoušeli jsme si lezení se Spidermanem, běh přes překáýky s Batmanem, skládání obrázku u Kitty Cats a spoustu dalších superhrdinovských úkolů. Mohli jsme se nechat namalovat studentkami z Ujepu a také se vyfotit ve fotokoutku. Domů jsme si pak kromě zážitků, odnesli i medaili a dárečky.
31.5.2024

Květen u Žabiček

Květen byl ve znamení lásky a rodiny. Povídali jsme si o našich maminkách a připravovali jsme pro ně oslavu jejich svátku. A že jsme jim chystali pohádku o motýlkovi Emanuelovi, probrali jsme i život motýlů. Pak jsme přešli na dočista jinou rodinu- rodinu dinosauří :-)
27.5.2024

Předškoláci na dopravním hřišti M+K

Předškoláci z Motýlků a Krtečků využily teorii v praxi a co se v učebně Policie ČR na pobočce Krásné Březno naučily, to si také vyzkoušely. Věnovali jsme se převážně učení přecházení silnice a co je důležité znát, než na silnici děti vkročí. Následně si děti vyzkoušely roli řidiče na kole a koloběžce nebo chodce na dopravním hřišti. I přes nepříznivé počasí děti zvládly jezdit bezpečně a dopoledne si užily.
27.5.2024

Téma rodina u Motýlků

Posledních 14 dní jsme se věnovali našim maminkám a rodině. Děti vyráběly dárečky pro maminky, přání, pohybové ztvárnění, malovaly hlínou na tašky, hrály pohybové hry a převážně nacvičovaly tanečky na akci pro maminky. Kresba rodiny, pokusy s pipetkou, obtisk srdíček jako balónků, navlékaly korálky. Bylo to zaměřené především na tento měsíc lásky, který jsme zakončili krásným prožitkovým odpolednem nejen pro maminky. Děkujeme všem rodičům za účast donášku potřebných materiálů a surovin. Děkujeme i tatínkům, kteří byli ochotní s nápomocí stavby skříně na pomůcky.