Fotogalerie

23.02.2024

Masopustní veselice s Motýlky

Masopustní veselice, veselá je převelice… V tomto týdnu jsme tradičně vesele oslavili Masopust, vyráběly jsme koláčky, masky, jitrnice z punčoch, mávátka.. Hlavně jsme roztančili školku masopustním karnevalem, legračními pohybovými hrami a zakončili ho průvodem Všebořicemi, nahlédněte v další galerii.
23.02.2024

Masopustní karneval u Motýlků

Fotečky z masopustního karnevalu :D
23.02.2024

Valentýnská "Školka naruby" u Motýlků

Věnovaly jsme se také svátku sv. Valentýna, na který byly přizváni i rodiče jako „Školka naruby“. Děti pro rodiče vymyslely myšlenkovou mapu a co budou společně tvořit. Začali jsme imaginací o lásce, zapojili hmatový kruh se srdíčky, zatančili na karty ctnosti a tvořili: kouzelným provázkem, prosvícená srdíčka, voňavá přání, ozdobili předem upečená sušenková zdravá srdíčka, vyskládali srdce z knoflíků a obalovali bavlnkou srdíčka z kartonu. Ve tvoření jsme pak pokračovali další den. Vše jsme si zhodnotili formativním hodnocením. Moc děkujeme všem zúčastněným a těšíme se na příště.
23.02.2024

Vesmírné putování u Motýlků

Na téma vesmír jsme se připravovali už v týdnu před a to myšlenkovou mapou na téma Vesmír. V týdnu jsme se zaměřili na poznávání planet a pochopení Sluneční soustavy. V tělocvičně jsme si zacvičili a hlavně předvedli, jak to ve vesmíru vypadá. Také jsme si ukázali, jak se točí Měsíc okolo Země a zároveň okolo Slunce. Vesmír jsme si užili, děti vyráběly UFA, malovaly mimozemšťany, otiskávaly balónky, tvořily společnou prací Sluneční soustavu vystřihováním planet a lepením na osy. Přinášely knihy o tématu a výrobky z domova. Téma vesmír bylo záživné a děti velmi bavilo.
19.02.2024

Návštěva v divadle

V pondělí 19.2. jsme se hned ráno vypravili trolejbusem do centra města. LIDU - DIVadélko nám v Severočeském divadle opery a baletu zahrálo pohádku o Makové panence a motýlu Emanuelovi. Tři krásné příběhy z makové louky provázelo plno veselých písniček.
17.02.2024

Předškoláci z Žabiček a Berušek na návštěvě ve škole

Předškoláci z Žabiček a Berušek se v pátek 16.2. vypravili prozkoumat ZŠ Vojnovičova. Průvodcem nám byla milá paní učitelka z přípravné třídy a všichni její žáci. Provedli nás celým areálem školy. Začali jsme atriem, kde mají maxišachy i výhled na jezírko s rybičkou. Dále jsme navštívili družinku, jídelnu, kinosál, tělocvičnu a hlavně 1.A. Tam byla spousta kamarádů, kteří ještě loni navštěvovali naší školku. S paní učitelkou nám předvedli, jak krásně počítají. Teď už víme, jak to ve škole vypadá a na co se můžeme po prázdninách těšit :-)
16.02.2024

Krtečci-návštěva Kroužkovny-Smyslohraní Masopust

V pátek dne 16. února jsme dostali pozvání do Kroužkovny. Čekalo na nás smyslohraní na téma Masopust. Děti si zkusily nazdobit vlastní koláč, poznávat koření pomocí čichu, namalovat klauna, ale také jsme si zkusili propichovat jitrnice a rozdělovat knoflíky pinzetou pomocí čísel na koláčky. Moc děkujeme mamince Tadeáška za pozvání☺.
15.02.2024

Masopust u Krtečků

Ve čtvrtek 15. února se u nás ve školce konal masopustní karneval. Udělali jsme si promenádu masek, kde jsme mohli vidět policistu, kosmonauta, vlka, nevěsty apod. Zatancovali jsme si na písničky a zahráli si na nástroje. Nesměla chybět ani masopustní hostina.
13.02.2024

Návštěva ZŠ Vojnovičova předškoláci od Krtečků a Motýlků

Dne 13.února se předškoláci vydali do Základní školy Vojnovičova. Přivítala nás paní učitelka přípravné třídy, která nás prohlídkou provázela. Ukázala nám prostory školy jako jsou jednotlivé třídy, tělocvičnu, jídelnu, ale také kinosál. Také nám předala spoustu informací, abychom věděli co nás čeká při nástupu do školy. Moc děkujeme za pozvání paní učitelce Zikové z nuláčku.
13.02.2024

"Školka naruby" u Berušek

Děkujeme všem rodičům, kteří si s námi užili báječné odpoledne s programem Začít spolu, které jsme věnovali v souvislosti s blížícím se "Valentýnem" oslavě lásky. Za podpory dětí jsme se společně přivítali v kroužku, ujasnili si časové vztahy, provedli zábavná logopedická cvičení, jemnou jogovou rozcvičku, nazdobili si mandelové srdce a vrhli se na seznámení s otevřenými centry aktivit. Všichni jsme pilně pracovali a po hodnotícím kroužku se zaslouženě nasytily :-) .......