Fotogalerie

29.03.2023

Návštěva knihovny na Klíši

Ve čtvrtek 29.března jsme se s dětmi autobusem číslo 11 vydali na návštěvu knihovny na Klíši. V knihovně jsme se dozvěděli jak se ke knížkám chovat a jaké druhy knih můžeme v knihovně najít. Společně jsme si zacvičili se zvířátkovou knihou a ještě jsme si zakouzlili s popletenou pohádkou.Na závěr návštěvy jsme si mohli vybrat knížky a prohlédnout si je. Návštěva knihovny se nám moc líbila a těšíme se na další návštěvu.
28.03.2023

Jarní víla - Motýlci vítají jaro

V tomto týdnu se zdálo, že opravdu přišlo jaro. My jsme ho přivítali hned v pondělí prožitkovým učením, kdy děti tvořily Kvítkovou vílu, znaky jara a jarní květiny. Děti se učily jarní květiny jak ve školce, podle obrázku, tak i venku při procházkách, kdy měly možnost vidět jarní kvítka v přírodě. Tvořili jsme jarní ozdoby na stolečky, vyráběli jarní klíče, ťupkali prstem temperovou barvu a další. Užili jsme si i jarní karneval, na kterém jsme si zahráli "Zlatou bránu" a zatančili si "Ptačí tanec". Hodně nás bavilo i pečení a zdobení muffinů. Ty se nám opravdu povedly a po práci na zahrádce, kterou nám otevřela Kvítková víla, jsme si mohli naši dobrotu vychutnat. Nezapomněli jsme ani na soutěž "Buďme dobře vidět", kdy děti vytvořily velkou reflexní vestu a dokreslily holčičku.
23.03.2023

Kvítková víla

Jaro už nám zaklepalo na dveře a tak jsme se ve čtvrtek, 23.3., vydali hledat naši Kvítkovou vílu. Našli jsme ji po chvilce spící v chýši na zahrádce a krásnou básničkou jsme ji probudili. Víla měla velikou radost, že nás vidí, odemkla nám zahrádku a ještě jsme si společně zazpívali a zatancovali. Každá třída dostala kytičky do truhlíků, abychom si kousek jara mohli vzít s sebou. Pak už jsme se rozešli na své zahrádky, kde jsme pilně pracovali, hrabali, střhali a zametali. Moc děkujeme všem malým i velkým pomocníčkům.
20.03.2023

Motýlci se loučí se zimou

Zimo, zimo, už jdi pryč... takto jsme se loučili s Morénou, Mařenou, prostě paní Zimou. I přesto, že týden byl plný i jiných aktivit, zimu jsme krásně ukončili prožitkem, prací z přírodnin, především jsme kouzlili s vodou, tuší, krepovým papírem. Nezapomněli jsme ani zasít první semínka, copak se s nimi asi stane? Procvičili jsme grafomotoriku, naučili se jarní básně i písně a především prožívali nastávající Jaro písní "Vítej Vesno" a jógovými cviky. Tak teď už jen zbývá čekat na Kvítkovou vílu...
19.03.2023

Těšíme se do školy s Motýlky

Akce "Těšíme se do školy" proběhla v pohodové atmosféře. Děti se snažily všechny úkoly plnit co nejlépe a odpoledne si užily. Společně s rodiči mohly zjistit své silné a popřípadě slabé stránky. Jsme na naše předškoláky pyšné.
19.03.2023

Výlet do Masarykovy nemocnice

Autobusem jsme dojeli na zastávku Budov sanatorium, odkud jsme pokračovali na ambulanci sportovní medicíny, kde jsme měli možnost pozorovat paní fyzioterapeutku při práci a následně si i nějaká cvičení vyzkoušet. Dále jsme se v jiné místnosti podívali, jak funguje jeden z tipů ultrazvuků a mohli tak vidět, co se děje na monitoru. Viděli jsme slečnu na kole a pozorovali, jak měření tlaku a srdce funguje. Paní doktorka slečně změřila i EKG a poté si děti mohly vyzkoušet funkci infuse. Děkujeme paní Vlažné za zajímavou přednášku a zprostředkování tohoto výletu.
17.03.2023

Čtvero ročních období a bohyně zimy Morana

Tento týden jsme se ve školce soustředili na roční období. Formou prožitkového učení jsme si poskládali vláček z ročních období a poté do určitých vagonků přiřadili co k nim patří. A protože se nám blíží JARO vyrobili jsme si s dětmi Moranu bohyni zimy abychom zahnali zimu pryč. V pátek v dopoledních hodinách jsme se s dětmi vydali na výpravu ke skorotickému potoku, kde jsme společně hodili Moranu do potoka a odehnali zimu pryč pomocí písničky „Přišla Morana do vesnice“. Společně jsme tak přivítali Jaro – bohyni jara Vesnu.
15.03.2023

Abraxas Dabraxas

Ve středu 15.3. jsme se společně vydali trolejbusem do Národního domu na pohádku Abraxas Dabraxas. Abraxas Dabraxas je havran, který má tu nejlepší kamarádku- Malou Čarodějnici. Kdykoli se objevil někdo, kdo byl smutný a měl nějaké trápení, hned tu byla Malá Čarodějka, která to tak nechtěla nechat. Na všechna trápení sice kouzla nestačí, ale s dobrým nápadem a vůlí pomoci, se vždycky zadaří.
13.03.2023

Dinosauři u Motýlků

Na přání dětí jsme si užili 14 dinosauřích dní plného tvoření a informací o dinosaurech. Povídali jsme si i o evoluci člověka a pravěku. Děti vyráběly dinosaury z papírových tácků, malovaly na zmuchlaný papír - jako v jeskyni, prožitkovým učením jsme mohli vyjádřit svou fantazii a pocity k tématu, nechybělo cvičení v tělocvičně ani v herně. Využili jsme velkého prostoru po divadýlku a děti tak mohly samy postavit překážkovou dráhu. Hráli jsme i hru na "Dinosauří ocásky" - kdy si děti braly navzájem šátky (ocásky). V pokusech jsme se zabývali sopkou a skákajícími vejci, které jsme den před tím ponořili do mističky s octem. Stavba jeskyní a dinosauřího světa z kostek a další. Prosím nahlédněte do galerie.
10.03.2023

Krtečci ve Snoezelenu

V pátek 10.3. jsme se s dětmi vydali autobusem číslo 5 na Severní terasu. Zde se nachází multisenzorické centrum Snoezelen. Toto centrum se zabývá relaxací a stimulací našich smyslů. S dětmi jsme si zopakovali jaké máme smysly. Například jsme podle vůně poznávali mandarinku a následně pomocí chuťových pohárků ochutnávali. Pomocí sluchu jsme poslouchali zvuky mušle a relaxační hudbu. Hmat jsme si procvičili na hmatových destičkách-ostré, hrubé, jemné, pichlavé. A v poslední řadě jsme si procvičili zrak pomocí barevných sklíček. Na závěr nás čekala relaxace a poslech relaxační hudby. Výlet jsme si moc užili a budeme se těšit na další návštěvu.