Fotogalerie

26.09.2023

Září u Krtečků

Skončil nám měsíc září a my jsme toho spoustu stihli. Poznali jsme nové kamarády, kteří začali navštěvovat naši třídu Krtečků. Zahráli jsme si pár seznamovacích her abychom si zapamatovali všechna jména. Zkusili jsme se změřit pomocí provázku, postavili věž z kostek, zatloukali hřebíky do molitanu. Děti si zkoušely sami vyrobit ovocný salát, kde si ovoce sami nakrájely. Seznámili jsme nové děti s prožitkovým učením kde si zkusily pomocí víček, provázků, dřívek apod. postavit svůj domeček nebo panelák. Také jsme se dozvěděli zda děti znají svou adresu a jestli bydlí v domečku či paneláku. A nesmíme zapomenout poděkovat tatínkovi Maxíka za nové akvárium s rybičkami. Děti z rybiček mají velkou radost. ☺
22.09.2023

Mrkvomen

V pátek 22.9. přijelo divadlo Krabice Teplice s veselou pohádkou Mrkvomen. Zakletý zahradníček jedl hodně mrkvičky a začal cvičit, takže mu narostli svaly a stal se z něj superhrdina- Mrkvomen. S dětmi pak přemohl zlou čarodějnici a ještě nám krásně zahrál a zazpíval.
18.09.2023

První dny ve školce

První dny se děti především adaptovaly na nové prostředí a nové kamarády v MŠ. Poznávaly pravidla třídy i pravidla na zahrádkách s herními prvky, které se snažily respektovat. Snažili jsme se především o vřelý a milý přístup, aby děti nesmutněly. Děti také cestovaly po herně a poznávaly centra aktivit. Zaměřili jsme se na srdíčkové pravidlo, kdy děti tvořily prožitkovým učením srdíčka z krepového papíru, vody a netradičním pečícím papírem. Nasbíraly venku právě dozrávající jeřabiny, z kterých také tvořily srdíčka a geotvary. I předškoláci si vytvářeli vizitky, které si sami ozdobili.
15.09.2023

Kroužky v MŠ

15.09.2023

Přivítání u Krtečků :)

Prázdniny nám utekli a už jsme zase zpátky ve školce. Někteří z nás už jsou ve škole a pilně se učí. Na třídě Krtečků jsme přivítali nové kamarády a ukázali jim co všechno si mohou ve školce vyzkoušet a jaké zahrádky budeme společně navštěvovat. Nesmělo chybět stavění z kostek, hra na hudební nástroje, pozorování dlaně pomocí mikroskopu, zatloukání hřebíků do molitanu a výroba ovocného salátu. Těšíme se na spoustu nových kamarádů a společných zážitků.
01.09.2023

Žabičky opět ve školce

Po prázdninách se žabičky vrátily do školky, jenže né všechny, protože některé už čekala škola. Místo nich jsme přivítali nové kamarády. Ti se u nás rychle rozkoukali a už nám tu klíčí nová přátelství.
30.06.2023

Červen u Žabiček

V červnu jsme cestovali kolem světa, a pak i z pohádky do pohádky. Konečně jsme si užívali nádherné počasí a spoustu výletů. Přejeme Vám krásné prázdniny a těšíme se v září na viděnou.
29.06.2023

Psychomotorické aktivity a zmrzlinová párty-Krtečci

Už se nám blíží konec školního roku tak jsme si ještě pořádně zasportovali. Vyzkoušeli jsme si všechny prvky na zahrádkách jako je lezení po pavučině, skok na trampolíně, hod na cíl nebo chůze po lávce. Děkujeme mamince od Tadeáška, která si pro nás připravila spoustu psychomotorických aktivit. Tyto aktivity zahrnovaly tupování kopečků zmrzliny, zapouštění barviček, nabírání kuliček, sypání písků do připraveného obrázku. Na závěr nás čekala velká odměna v podobě zmrzlinové párty. Děkujeme mamince od Pepinky za zmrzlinu a mamince od Tadeáška za zmrzlinové kornoutky. Dětem zmrzka moc chutnala a párty jsme si společně užili.
29.06.2023

Berušky na Erbence

Ráno 29. 6. jsme se vydali po zelené trase na Erbenovu vyhlídku. Cestou jsme pozorovali krajinu, zkoumali broučky a poslouchali cvrčky. Náročný výstup jsme všichni zvládli .........
29.06.2023

Berušky na hrad :-)

Rozloučení se školním rokem 2022/23 bylo zábavné .........