Fotogalerie

01.12.2022

Listopad u Žabiček

V listopadu jsme si hodně povídali o našich pocitech. S emocemi nás seznámila pohádková knížka Ferda a jeho mouchy, kde malé mušky (emušky) znázorňují různé emoce jako je strach, důvěra, závist, vztek a spoustu dalších. Na toto téma jsme navázali povídáním o rodině, se kterou emoce úzce souvisí. K těmto tématům se velmi hodilo prožitkové učení, které si děti velmi oblíbily.
30.11.2022

Listopad u Krtečků

V měsíci listopadu jsme společně zažili spoustu zábavy. Z keramiky jsme si vytvořili čerta, andílka a vánoční stromeček. V prožitkovém učení jsme vytvářeli zimní vločky a čertíky pomocí různých předmětů. Společně jsme si zahráli spoustu pohybových her a naučili jsme se básničky pro čerta Mikuláše a anděla. Krtečci se moc těší, co nového nám přinese měsíc prosinec.
29.11.2022

Domácí mazlíčci a ptáčci u Motýlků

V posledních dvou týdnech jsme se věnovali domácím mazlíčkům a ptáčkům, kteří u nás zůstávají na zimu. Nezapomněli jsme ani na první advent, a tak jsme s dětmi krátkou prožitkovou chvilkou vytvořili první svíčku. V týdnech jsme zpívali známé písničky : Kočka leze dírou, Sněží sněží, Vrabec v zimě apod. Ze zrníček pro ptáčky děti vyrobily "bábovky", které jsme poté rozvěsili na Motýlkovské zahrádce. Procvičily jsme si jemnou motoriku přebíráním zrníček, semínek, kresbou, malbou a trháním papíru, ale také si zacvičili v tělocvičně. Děkujeme rodičům a dětem, za donesení krmiva pro ptáčky a do útulku pro pejsky a kočičky.
29.11.2022

Vánoční ozdoby do ústecké ZOO

Všechny třídy v MŠ se podílely na vyrábění ozdob na vánoční stromeček v ZOO. Výrobky byly zavěšeny v neděli 27.11. v ústecké ZOO. S dětmi tak můžete ZOO navštívit nejen pro zvířátka.
22.11.2022

Sváťovo dividlo ve Zvonečku

V úterý 22.11. jsme ve školce přivítali Sváťu a jeho dividlo. Přivezl nám krásnou pohádku "Kašpárek a dušičky". Se Sváťou jsme se jako vždy hodně nasmáli ještě než se roztáhla opona a loutky začaly ožívat. A pak už začala pohádka... nejdřív jsme se o princeznu trochu báli, protože ji chtěl za ženu sám Lucifer. Naštěstí je objevil statečný Honza, princeznu z pekla vysvobodil a zlu nedal ani trochu šanci :-)
20.11.2022

Poklad sv. Martina

S malým opožděním přidáváme fotky z hledání pokladu svatého Martina. Cesta byla provázena úkoly a nakonec jsme poklad našli! Občerstvili se svatomartinskými rohlíčky a rozdali dárečky.
14.11.2022

Dušičky u Motýlků

V týdnu dušiček děti vytvářely náhrobní kámen s duchy, "létající" duchy z ruličky od toal. papíru, malovaly prstem obrys duchů do písku a mnoho dalšího. Společně jsme se byli podívat na hřbitově a vysvětlili si, proč a kdy se dušičky ctí a co to vlastně znamená. Týden jsme zakončili cvičením, které děti samy postavily.
14.11.2022

Týden sv. Martina u Motýlků

A UŽ JE TO TADY! Svatý Martin přinesl zimu, jen na sníh ještě zapomněl, ale prožitkovým učením jsme navodili zimní atmosféru, podělili jsme se o plášť sv. Martina, tvořili jsme netradičně podkovy ze sádry, zatloukali připínáky, naučili jsme se natírat válečkem a připomněly si pravidla přátelství. Také jsme napekli voňavé svatomartinské rohlíčky do pokladu, počítali rohlíčky a nalepovali Martinovo sudoku. Dokonce jsme vyrobili koně z ruličky od toal. papíru, aby nám konečně přivezli sníh.
14.11.2022

Krtečci po stopách sv. Martina

Ve večerních hodinách 10.11. 2022 jsme se vydali společně s našimi rodiči a s rodinnými příslušníky po stopách svatého Martina. Děti cestou musely splnit několik úkolů. Například zazpívat písničku nebo předvést koníka. Po nekonečné cestě však děti poklad našly. V pokladu byly ukryté Svatomartinské rohlíčky, podkovičky a také spoustu věcí na tvoření do naší školky. Moc děkujeme všem za účast a za krásnou atmosféru.☺
12.11.2022

Berušky na stopě sv.Martina

V podvečer 10. 11. 2022 jsme se vydali společně s dětmi a rodinnými příslušníky po stopách svatého Martina u Střížovického vrchu. Děti prokázaly psychickou i fyzickou zdatnost, jelikož koník svatého Martina nám zanechal cestu z podokoviček lesem "cestou-necestou". Děti našly a splnily všechny úkoly za dodržení podmínky "Jeden za všechny, všichni za jednoho". Chvilinku to vypadalo, že nenalezneme poklad, ale nakonec vše dobře dopadlo a zasněženou truhlu s pokladem jsme objevili zapadanou podzimním listím. Moc děkujeme rodičům, prarodičům i sourozencům, kteří přispěli k báječné a dobrodružné atmosféře :-) ......