Krtečci

30.11.2022

Listopad u Krtečků

V měsíci listopadu jsme společně zažili spoustu zábavy. Z keramiky jsme si vytvořili čerta, andílka a vánoční stromeček. V prožitkovém učení jsme vytvářeli zimní vločky a čertíky pomocí různých předmětů. Společně jsme si zahráli spoustu pohybových her a naučili jsme se básničky pro čerta Mikuláše a anděla. Krtečci se moc těší, co nového nám přinese měsíc prosinec.
22.11.2022

Sváťovo dividlo ve Zvonečku

V úterý 22.11. jsme ve školce přivítali Sváťu a jeho dividlo. Přivezl nám krásnou pohádku "Kašpárek a dušičky". Se Sváťou jsme se jako vždy hodně nasmáli ještě než se roztáhla opona a loutky začaly ožívat. A pak už začala pohádka... nejdřív jsme se o princeznu trochu báli, protože ji chtěl za ženu sám Lucifer. Naštěstí je objevil statečný Honza, princeznu z pekla vysvobodil a zlu nedal ani trochu šanci :-)
14.11.2022

Krtečci po stopách sv. Martina

Ve večerních hodinách 10.11. 2022 jsme se vydali společně s našimi rodiči a s rodinnými příslušníky po stopách svatého Martina. Děti cestou musely splnit několik úkolů. Například zazpívat písničku nebo předvést koníka. Po nekonečné cestě však děti poklad našly. V pokladu byly ukryté Svatomartinské rohlíčky, podkovičky a také spoustu věcí na tvoření do naší školky. Moc děkujeme všem za účast a za krásnou atmosféru.☺
03.11.2022

Halloween u krtečků

Halloweenský týden jsme si ve školce moc užili hlavně při výrobě výzdoby a strašidelné promenádě v halloweenských maskách. Do školky nám děti také přinesly spoustu strašidelných vyřezaných dýní, které jsme si vystavili před naší školku. Halloweenský týden jsme zakončili honbou za pokladem, kde jsme plnili spoustu strašidelných úkolů a na konci nás čekala odměna.
21.10.2022

Říjen u Krtečků

Už nám končí měsíc říjen a my jsme se toho tolik naučili. V tomto měsíci jsme si zacvičili v tělocvičně, kde jsme si protáhli celé naše tělo. Dále jsme nazdobili altánek pro našeho skřítka Šípka, který nás poté navštívil na naší zahrádce. Naučili jsme se spoustu věcí o našem těle, například jaké máme orgány a jak si správně čistit zoubky. Moc jsme si to společně užili a těšíme se na další měsíc.
20.10.2022

SMÍŠ X NESMÍŠ - motýlci a krtečci

S paní policistkou jsme se učili, opakovali důležitá telefonní čísla na záchranné složky. Říkali jsme si v jakých situacích bychom měli zavolat, komu a co přesně říct. Dále nám vysvětlila, že policista má specifické označení na svém oblečení: nápis, odznak a upozornila nás, jak bychom se měli chovat k cizím zvířatům, a nebo kdyby nás chtěl cizí člověk unést.
14.10.2022

Divadélko KK a pohádka o Smolíčkovi

V pátek 14.10. k nám na návštěvu přijelo divadlo KK s pohádkou o Smolíčkovi. Nejdříve jsme se seznámili se třemi Jezinkami a pak už jsme jen drželi palce, aby jim ten Smolíček neotevřel... no otevřel. Ještě že jsme zavolali jeho strýčka jelena a ten ho zachránil. Myslím, že už se Smolíček poučil. Pohádka byla propletena spoustou veselých písniček a my jsme si to moc užili.
13.10.2022

Zamykání zahrádky se skřítkem Šípkem

Podzim nám už barví listí, tak nastal čas, uložit naši zahrádku k zimnímu spánku. U altánku nás přivítal skřítek Šípek a všechny nás rozesmál. Spolu jsme si řekli básničku a zazpívali podzimní písničku. Pak jsme se vrhli do práce- hrabali jsme, zametali a vozili. Za odměnu jsme si pochutnali na šípkovém čaji a na štrůdlu, který jsme si sami upekli. Už teď se těšíme, až budeme na jaře zahrádku zase budit.
20.09.2022

Klauni na cestách

V úterý 20.9. k nám přijelo divadélko M a jejich "Klauni na cestách". Zábavné představení provázely známé dětské písničky a tak jsme si společně zazpívali. Klauni na první pohled poznali, že je u nás mnoho hereckých talentů a tak některé z nich obsadili do hlavních rolí pohádky o Červené Karkulce. Nahlédněte do fotogalerie...