Krtečci

29.03.2023

Návštěva knihovny na Klíši

Ve čtvrtek 29.března jsme se s dětmi autobusem číslo 11 vydali na návštěvu knihovny na Klíši. V knihovně jsme se dozvěděli jak se ke knížkám chovat a jaké druhy knih můžeme v knihovně najít. Společně jsme si zacvičili se zvířátkovou knihou a ještě jsme si zakouzlili s popletenou pohádkou.Na závěr návštěvy jsme si mohli vybrat knížky a prohlédnout si je. Návštěva knihovny se nám moc líbila a těšíme se na další návštěvu.
23.03.2023

Kvítková víla

Jaro už nám zaklepalo na dveře a tak jsme se ve čtvrtek, 23.3., vydali hledat naši Kvítkovou vílu. Našli jsme ji po chvilce spící v chýši na zahrádce a krásnou básničkou jsme ji probudili. Víla měla velikou radost, že nás vidí, odemkla nám zahrádku a ještě jsme si společně zazpívali a zatancovali. Každá třída dostala kytičky do truhlíků, abychom si kousek jara mohli vzít s sebou. Pak už jsme se rozešli na své zahrádky, kde jsme pilně pracovali, hrabali, střhali a zametali. Moc děkujeme všem malým i velkým pomocníčkům.
17.03.2023

Čtvero ročních období a bohyně zimy Morana

Tento týden jsme se ve školce soustředili na roční období. Formou prožitkového učení jsme si poskládali vláček z ročních období a poté do určitých vagonků přiřadili co k nim patří. A protože se nám blíží JARO vyrobili jsme si s dětmi Moranu bohyni zimy abychom zahnali zimu pryč. V pátek v dopoledních hodinách jsme se s dětmi vydali na výpravu ke skorotickému potoku, kde jsme společně hodili Moranu do potoka a odehnali zimu pryč pomocí písničky „Přišla Morana do vesnice“. Společně jsme tak přivítali Jaro – bohyni jara Vesnu.
15.03.2023

Abraxas Dabraxas

Ve středu 15.3. jsme se společně vydali trolejbusem do Národního domu na pohádku Abraxas Dabraxas. Abraxas Dabraxas je havran, který má tu nejlepší kamarádku- Malou Čarodějnici. Kdykoli se objevil někdo, kdo byl smutný a měl nějaké trápení, hned tu byla Malá Čarodějka, která to tak nechtěla nechat. Na všechna trápení sice kouzla nestačí, ale s dobrým nápadem a vůlí pomoci, se vždycky zadaří.
10.03.2023

Krtečci ve Snoezelenu

V pátek 10.3. jsme se s dětmi vydali autobusem číslo 5 na Severní terasu. Zde se nachází multisenzorické centrum Snoezelen. Toto centrum se zabývá relaxací a stimulací našich smyslů. S dětmi jsme si zopakovali jaké máme smysly. Například jsme podle vůně poznávali mandarinku a následně pomocí chuťových pohárků ochutnávali. Pomocí sluchu jsme poslouchali zvuky mušle a relaxační hudbu. Hmat jsme si procvičili na hmatových destičkách-ostré, hrubé, jemné, pichlavé. A v poslední řadě jsme si procvičili zrak pomocí barevných sklíček. Na závěr nás čekala relaxace a poslech relaxační hudby. Výlet jsme si moc užili a budeme se těšit na další návštěvu.
09.03.2023

Divadlo Na klice- O Jedlíčkovi

Ve čtvrtek 9.3. nás navštívilo divadlo Na Klice Teplice s pohádkou o Jedlíčkovi. Zábavná pohádka protkaná spoustou veselých písniček s doprovodem na kytaru i housle. Jak už to často v pohádkách bývá, i v té naší byl zlý drak. Měl velký hlad a dokonce i chuť na princeznu. Naše princezna byla ale tuze statečná. S kamarádem Jedlíčkem vyrazila na draka a když jim pomohly i všechny naše děti, podařilo se nad drakem zvítězit.
08.03.2023

Těšíme se do školy u Krtečků☺

V úterý dne 7.3. od 15.30 jsme se těšili na všechny předškoláky a jejich rodiče. Užili jsme si společné před zápisové hrátky na naší třídě, které nám oveří, zda jsou naši předškoláci připraveni na vstup do základní školy. Případně jaké dovednosti či znalosti musíme podpořit. Děkujeme všem rodičům za 100% účast☺
28.02.2023

Únor u Krtečků

V měsíci únoru jsme se toho spoustu naučili. Už víme, kteří ptáčci odlétají do teplých krajin a kteří zůstávají u nás na zimu. Společně jsme ptáčkům vyrobili krmivo, které jsme následně rozvěsili po stromech na školní zahradě. Nesmí nám chybět ani vlna pohybu, proto jsme si šli protáhnout naše tělíčka do tělocvičny. Cvičili jsme si s míčem, zahráli pohybové hry a také jsme zdolali překážkovou dráhu. Ke konci měsíce jsme zavítali do pravěku mezi dinosaury. Tvořili jsme Dino park s figurkami, hráli prstové divadlo a nesmíme zapomenout na dinosauří vejce z barevného papíru.Velkou zážitkovou NOVINKOU bylo samostatné nandavání oběda formou bufetu...Ostatně nahlédněte do naší fotogalerie☺
24.02.2023

Masopust u Krtečků

V pátek 24.2 se u nás konal Masopustní karneval. Děti se převlékly do krásných masek např.: nevěsta, žabka, pejsek, motýlek, hasič a v neposlední řadě netopýří čarodějka a spiderman. Společně jsme si udělali přehlídku masek a zatancovali jsme si s nástroji. Děti si také zkusily upéct masopustní dobrotu “Boží milosti“, na které si následně pochutnaly. Masopustní dopoledne jsme zakončili masopustním průvodem s nástroji kolem naší školky.
23.02.2023

Návštěva Masarykovy nemocnice

Výlet do Krajské nemocnice jsme si užili. Jeli jsme autobusem číslo 5, který nás dovezl přímo k nemocnici. Na dětském oddělení nás vyzvedla sestřička dětské chirurgie. Sestřička řekla dětem spoustu informací o prostředí nemocnice, co si vzít s sebou, pokud by někdo musel v nemocnici přespat, popřípadě byl hospitalizovaný. Dále si společně zopakovali kostru a orgány lidského těla. Ukázala nám tlakoměr a stetoskop, jehož funkci si děti mohly samy na sobě vyzkoušet. Dále dětem sestřička ukázala a vysvětlila, že doktor je pořád stejný, hodný člověk, jen někdy musí kvůli operacím vypadat trochu jinak. Návštěvu jsme zakončili prohlídkou dětské herny a pokoje. Odcházíme s dobrým pocitem a naučenou básničkou, "155, doktor je tu hned!"