Krtečci

Čarování s hlínou- Motýlci a Krtečci

13.01.2022 Čarování s hlínou se uskutečnilo již tradičně ve spolupráci s rodiči. Odpolední setkání proběhlo v příjemném tvořivém duchu. Děti i rodiče si mohli vyzkoušet různé techniky práce s hlínou. Někteří rodiče se nejprve trochu zalekli, ale nakonec vytvořili spoustu úžasných výrobků. Všichni jsme si užili krásné odpoledne a těšíme se opět za rok.
 

Krtečci a Motýlci- divadélko Na Klice

12.01.2022 Hurááá, přijelo k nám divadlo Na Klice s pohádkou "Co se nese v lese"... a byla to velká zábava.
Seznámili jsme se kozou Mééélindou a Jelenem Hubertem. Díky nim už víme, že odpadky do lesa rozhodně nepatří, že pytlák je lump a že NIKDY nesmíme nikam jít s cizím člověkem. Ani když nám dá jablíčko nebo bonbon. No Melinda to úplně nevěděla, ale naštěstí vše dobře dopadlo a Hubert ji zachránil. Na závěr nám spolu dokonce i zahráli na hudební nástroje. Už se těšíme, až zase příště přijedou.
 

Vánoční nadílka - Krtečci

22.12.2021 Než dorazí Ježíšek ke každému z nás domů, zastaví se každý rok i u nás ve školce. Děti čekaly hned dvě nadílky- jedna školková a jedna mezi kamarády.
*MOC DĚKUJEME VŠEM NAŠIM MALÝM I VELKÝM JEŽÍŠKŮM ZA KRÁSNÉ DÁREČKY :-)*
Copak jsme si společně rozbalili a jak nám to u stromečku slušelo, se můžete podívat v naší fotogalerii...
 

Advent u Krtečků

22.12.2021 Krásný předvánoční čas plný her, tvoření a dokonce i dovádění ve sněhu... Podívejte se, jak jsme si jej užívali a co všechno jsme v prosinci ve školce prožili.
 

Čertík Legrácka u Krtečků

06.12.2021 Mikulášská nadílka proběhla na Krtečcích v plné parádě. Do třídy ráno dorazilo spousta krásných čertů a andílků. Společně jsme si pohráli a zatancovali a pak k nám dorazila vzácná návštěva. Až ze samotného peklíčka dorazil čertík Legrácka... a jak jméno napovídá, nuda s ním nebyla. Navíc nám přivedl ukázat i dalšího rohatce- kozu Julinku. Kouzlili jsme, čarovali a nakonec jsme si přičarovali i opravdového Mikuláše, který všem dětem dal dobrotu.
 

Bezpečný pes Gucci - Motýlci a Krtečci

19.11.2021 Ve čtvrtek 18.11. za námi přijel pejsek Gucci se svoji paničkou. Oba byli úžasní. Gucci nám předvedl co umí a jak perfektně poslouchá. Od paní lektorky jsme se zase dozvěděli spoustu důležitých rad, které nám pomohou rozumět psím náladám a chovat se správně v přítomnosti cizích pejsků. Naučili jsme se i pozici, která by nám v případě útoku agresivního psa mohla i zachránit život. Ale Gucci rozhodně agresivní nebyl, tak jsme si ho nakonec mohli i pomazlit.
 

Lampiónový průvod- Krtečci

19.11.2021 V úterý 16.11 jsme trochu opožděně vyrazili po stopách svatého Martina. Na cestu jsme si svítili lampiónky a lucerničkami vlastní výroby. Poctivě jsme plnili všechny úkoly, které nám Martin u každé podkovičky zanechal. Odměnou nám byl kromě příjemné společné procházky ještě nalezený poklad. Děkujeme za účast :-)
 

Záchranná služba ve školce_ Motýlci a Krtečci

19.11.2021 V pondělí 15.11. k nám do školky vyjela zdravotnická záchranná služba Ústeckého kraje. Záchranáři naštěstí přijeli jen proto, aby nás seznámili se svojí prací, naučili nás co dělat v případě úrazu a předvedli, co všechno skrývá jejich sanitní vůz. Záchranářům patří velký dík nejen za tuto akci pro naše děti, ale hlavně za jejich každodenní nasazení v práci pro nás všechny.
 

Listopad u Krtečků

19.11.2021 I v listopadu jsme si hráli a tvořili... a v rámci týdne domácích mazlíčků jsme si povídali o zvířátkách, která máme doma. Vlastně nejen to, Elonek nám svoje kočičky přinesl ukázat přímo do školky. Děkujeme...
 

Zamykání zahrady

30.10.2021 měla být odpolední akce s rodiči. Bohužel nás počasí donutilo akci přesunout na 15. 10. dopoledne, kdy jsme přivítali skřítka Šípka v altánku a symbolicky jsme uzamkli školní zahradu bez rodičů. Nechyběl zpěv, báseň, šípkový čaj, štrůdlík a podzimní práce na zahrádce. Děti zametaly, hrabaly, zaplétaly vrbové proutky, plely, osazovaly truhlíky, prokopávaly pískoviště, daly do pořádku kompost i hmatový chodík. Mnoho zvonečkových dětí nám pro nemoc chybělo, ale přesto jsme odvedenou prací skřítka Šípka potěšili :-) ..........
 

Halloween_Krtečci

29.10.2021 V úterý 26.10. jsme si užili každoroční strašidelný rej. Dorazili duchové, netopýři, čarodějnice, černá kočička, pavouk i kostlivec. Pořádně jsme si zařádili, vyzkoušeli jsme chůzi na chůdách, lov obručí i prolézt tunelem. Moc děkujeme rodičům za přípravu masek a za donesení úplně nádherných dýní.
 

Cepík

21.10.2021 V úterý 19.10. jsme se seznámili s kamarádem Cepíkem. Vydali jsme se s ním na plavbu po tajuplných ostrovech. Každý z nich měl jinou barvu a mohl na něm Cepík ochutnat vždy jídlo pouze té barvičky. Cepík říká, že každé jídlo které máme, aspoň trošku ochutnáme... a protože ochutnával, zjistil, že mu chutná spousta dobrot, které před tím neznal.
 

Říjen u Krtečků

20.10.2021 Už nám přišel podzim a stromy nám posílají spoustu užitečného materiálu na tvořeníčko- kaštánky, žaludy, oříšky... a nádherné barevné lístečky. Ve fotogalerii uvidíte, jak si s nimi dokážeme hrát a co jsme z nich vyráběli.
 

Divadlo Koloběžka

11.10.2021 V pondělí 11.10. nás navštívilo divadlo Koloběžka. Kouzelnou mašinkou jsme projeli všechny pohádkové zastávky- Vševědov, Sněhurkov pod trpaslíky a Budulínkov. Museli jsme vyřešit záhadu, proč jsou pohádky popletené a jak to zařídit, aby už byly správně. Budulínek nám poradil, co máme přivést dědovi Vševědovi na kouzelný lektvar, po kterém mu dorostou kouzelné vlasy a vrátí se mu jeho moudrost. Děda Vševěda pak dal pohádky zase do pořádku.
 

Výukový program Včelka_ Krtečci a Motýlci

08.10.2021 V úterý 5.10. jsme se zúčastnili výchovně vzdělávacího pořadu s názvem „Včela“, pořádaný centrem ekologické výchovy Viana. Děti se dozvěděly spoustu zajímavých informací o včelkách a proč jsou pro naši planetu tak důležité. Formou hry si vyzkoušely práci včel dělnic a sebraly všechen "pyl" z louky.
 
Strana: [1]  [2]  [3]