Krtečci

30.06.2022

Červen u Krtečků

Červen byl plný krásných akcí. Začal Dnem dětí, pokračoval výpravou na dopravní hřiště, na Erbenovu vyhlídku i stezku skřítka Hrobčíka. Navštívila nás dvě divadýlka i skákací hrad ... a co ty dny mezi tím? To jsme si povídali o České republice, o dopravních prostředcích a o pohádkách. Vyráběli jsme, malovali, poznávali mnoho nového... a když přišla horka, chodili jsme se chladit do mlhoviště.
24.06.2022

Skákací hrad- Krtečci

V pátek 24.6. nám na zahradě vyrostl skákací hrad. Jelikož bylo velké horko, tak jsme se nejdříve ochladili v mlhovišti a pak hurá do hradu. To byla zábava, skákali jsme, padali jsme a vůbec se nám nechtělo ven.
21.06.2022

Sváťovo dividlo

Ve školce jsme po dlouhé době přivítali Sváťu a jeho dividlo. Přijel k nám s krásnou pohádkou "O pyšné noční košilce". Děti jako vždy pobavil i svým úvodem a závěrem. Nakonec jsme si i zazpívali s čertíkem Popletou. Těšíme se na příště.
17.06.2022

Loučení s předškoláky

V pátek 17.6. jsme se odpoledne sešli s předškoláky, abychom společně oslavili jejich velký životní milník. Jedna pohádka končí a ta další, ve škole, už brzy začne. Kdo chtěl být pasován na školáka, musel navštívit všechny pohádkové bytosti a u každé splnit zadaný úkol. Všem gratulujeme k úspěšnému plnění a hlavně přejeme novým školáčkům ať se jim ve škole líbí, poznají tam spoustu skvělých přátel a ať je i nadále baví poznávat svět :-)
15.06.2022

Krtečci na stezce skřítka Hrobčíka

Ve středu 15.6. jsme vyrazili na stezku skřítka Hrobčíka. Potkali jsme spoustu dřevěných postaviček, zvířátek... a parádní hřišťátko s velkou skluzavkou. Pohráli jsme si a pojezdili. Cestou k autobusu jsme ještě pozdravili několik dinosaurů.
10.06.2022

Erbenova vyhlídka- Krtečci

V pátek 10.6. jsme vyrazili na Erbenovu vyhlídku. Když jsme došli na kopec, pořádně jsme se posilnili před výstupem na rozhlednu. Počasí nám přálo a tak jsme shora viděli celé Ústí.
08.06.2022

Divadlo Na Klice- Gabriel a Málinka

Ve středu 8.6. k nám přijelo divadélko Na Klice. Seznámili jsme se s pohádkovou vílou Málinkou a kačerem Gabrielem. Pátrali jsme s nimi po ztracených rybičkách. Až když se Málince podařilo vodičku vyčistit od sáčků, starých ponožek i třeba duše z kola, teprve pak se rybičky do vody vrátily... Během pohádkového příběhu jsme si poslechli veselé písničky a hlavně jsme se hodně nasmáli. Nahlédněte do fotogalerie...
03.06.2022

Dopravní hřiště Motýlci a Krtečci

V pátek 3.6. vyrazili předškoláci na dopravní hřiště, kde si prakticky vyzkoušeli pravidla silničního provozu. Děti si moc užily jízdu na kole i koloběžce. Počasí nám vyšlo a žádného chodce jsme nesrazili :-)
01.06.2022

Orientační běh s rodiči

Dne 1.6.2022 odpoledne proběhla druhá část orientačního běhu s Martinem, zajišťovaném ve spolupráci s UJEP. V této části sportovaly děti společně s jejich rodiči. Jen co obdrželi buzolu, mapku a instrukce, už vybíhali vstříc dobrodružství. Všichni doběhli v pořádku a za jejich výkon obdrželi medaili a mapku na památku.
01.06.2022

Orientační běh- Krtečci

Moc děkujeme tatínkovi Barušky od Motýlků za přípravu orientačního běhu, který jsme si užili v rámci dnešního Dne dětí. Děti se naučily poznávat světové strany, pracovat s mapou a ještě se pořádně rozhýbaly při plnění úkolů cestou k pokladu. DĚKUJEME!!!