Krtečci

19.02.2024

Návštěva v divadle

V pondělí 19.2. jsme se hned ráno vypravili trolejbusem do centra města. LIDU - DIVadélko nám v Severočeském divadle opery a baletu zahrálo pohádku o Makové panence a motýlu Emanuelovi. Tři krásné příběhy z makové louky provázelo plno veselých písniček.
16.02.2024

Krtečci-návštěva Kroužkovny-Smyslohraní Masopust

V pátek dne 16. února jsme dostali pozvání do Kroužkovny. Čekalo na nás smyslohraní na téma Masopust. Děti si zkusily nazdobit vlastní koláč, poznávat koření pomocí čichu, namalovat klauna, ale také jsme si zkusili propichovat jitrnice a rozdělovat knoflíky pinzetou pomocí čísel na koláčky. Moc děkujeme mamince Tadeáška za pozvání☺.
15.02.2024

Masopust u Krtečků

Ve čtvrtek 15. února se u nás ve školce konal masopustní karneval. Udělali jsme si promenádu masek, kde jsme mohli vidět policistu, kosmonauta, vlka, nevěsty apod. Zatancovali jsme si na písničky a zahráli si na nástroje. Nesměla chybět ani masopustní hostina.
13.02.2024

Návštěva ZŠ Vojnovičova předškoláci od Krtečků a Motýlků

Dne 13.února se předškoláci vydali do Základní školy Vojnovičova. Přivítala nás paní učitelka přípravné třídy, která nás prohlídkou provázela. Ukázala nám prostory školy jako jsou jednotlivé třídy, tělocvičnu, jídelnu, ale také kinosál. Také nám předala spoustu informací, abychom věděli co nás čeká při nástupu do školy. Moc děkujeme za pozvání paní učitelce Zikové z nuláčku.
29.01.2024

O kominíčku Josífkovi

V pondělí 29.1. nám divadlo Matýsek přivezlo pohádku o kominíčkovi, který přičichl k penězům a vydal se do světa pro ještě větší bohatství. Přišel tak málem o svoje štěstí. Jeho Andulka a všichni ve vesnici neměli vymetené komíny a tak se tam usídlil Čmoudimil. Naštěstí kominíček přišel k rozumu, vrátil se domů, zachránil Andulku i celou vesnici a byla svatba. Spousta krásných písniček a šťatný konec, tak to má být.
26.01.2024

Lednové radovánky u Krtečků

A je tu Leden a v tomto měsíci se událo spoustu věcí. V prvním týdnu jsme si vytvořili ohňostroj pomocí nastříhaných ruliček a zkusili jsme si pokus s mandarinkou a prskavkou, která se nám rozzářila. V ptáčkovém týdnu jsme se dozvěděli spoustu informací. Kteří ptáčci odlétají do teplých krajin a co zobají? Venku s dětmi jsme rozvěsili několik lojových kouliček a roliček obalených v semínkách. Vytvořili jsme si také ptáčka pomocí přírodnin a otisku ruky. A pokračujeme zimními radovánkami. S dětmi jsme se vydali na zahrádku, kde ježdíkovaly, stavěly sněhuláky a dokonce nám postavily ze sněhu ježka. Na závěr měsíce nás čekalo zimní sportování, které jsme si vyzkoušeli jak v tělocvičně tak i ve školce. Děkujeme za spolupráci rodičům, kteří nám přinesli výbavu na hokej, snowboard a lyže.
22.12.2023

Krtečci v adventním čase

Začal nám adventní čas a s tím spousta tvoření. Lepili jsme šupinky kaprovi, pekli cukroví, zahráli jsme si na betlém a povídali jsme si o vánočních tradicích. Krtečky už navštívil Ježíšek a nadělil nám spoustu dárečků. Ježíšek i naděloval mezi kamarády, kde si děti vyměnili mezi sebou krásné dárečky. V adventním čase jsme zavítali do kostela, kde byla výstava betlémů a koukli jsme se na vánoční výzdobu města. Tento rok se blíží ke konci a my děkujeme za spolupráci a přejeme krásné prožití svátků vánočních a Šťastný nový rok 2024.
18.12.2023

Vystoupení Zš Vojnovičova

Dne 18.12. si pro nás žáci ze Zš Vojnovičova připravili vystoupení. Zazpívali nám spoustu vánočních písniček v doprovodu hudebních nástrojů. Připravili si také 2 pohádky O zlatém střevíčku a O vánočce, která se nechala pojistit proti spálení. Děkujeme za pozvání budeme se těšit zas příští rok.
14.12.2023

Divadlo Na Klice: O zlatém prasátku

Tak letos jsme konečně viděli zlaté prasátko - a stálo to za to. Milá pohádka o zimních radostech provázená hrou na kytaru i housličky. Děti se zapojily do záchrany ztraceného lyžaře i zoufalého zlatého prasátka. Vše dobře dopadlo a nakonec si společně všichni zatancovali.
13.12.2023

Vánoční dílnička u Krtečků

Dne 12.12 se konala ve školce Vánoční dílnička. Vyzkoušeli jsme si spoustu zvyků jako je pouštění lidiček, věštba z vosku, hod bačkorou a zdobení stromečku. Také jsme si zachytali rybičky, vyrobili vánoční stromeček z klacíku a proužků látky. Jako odměna za splnění úkolů nás čekalo vlastnoručně vyrobené linecké cukroví a meruňkové kuličky. Na závěr jsme se všechny třídy setkali u vánočního stromečku a zazpívali jsme si několik písniček. Během zpěvu se nám rozsvítil stromeček a projekce nám promítala obrázky na školku. Moc děkujeme všem za účast a za vánoční náladu.