Motýlci

19.02.2024

Návštěva v divadle

V pondělí 19.2. jsme se hned ráno vypravili trolejbusem do centra města. LIDU - DIVadélko nám v Severočeském divadle opery a baletu zahrálo pohádku o Makové panence a motýlu Emanuelovi. Tři krásné příběhy z makové louky provázelo plno veselých písniček.
13.02.2024

Návštěva ZŠ Vojnovičova předškoláci od Krtečků a Motýlků

Dne 13.února se předškoláci vydali do Základní školy Vojnovičova. Přivítala nás paní učitelka přípravné třídy, která nás prohlídkou provázela. Ukázala nám prostory školy jako jsou jednotlivé třídy, tělocvičnu, jídelnu, ale také kinosál. Také nám předala spoustu informací, abychom věděli co nás čeká při nástupu do školy. Moc děkujeme za pozvání paní učitelce Zikové z nuláčku.
08.02.2024

Zimní sporty se sněhuláky

Než nám roztál sníh, stihli jsme si s dětmi užít ještě trochu zimních radovánek. Zaměřili jsme se hodně na pohyb, děti si oblíbily sněhulákové básničky, říkanky a písničky s pohybem, jógové cvičení a tématicky se protáhly i v tělocvičně. Zimu ztvárnily i výtvarně především s netradičním materiálem - vata, zapouštění do sole, vytvářely obrázky i kombinací různého potravinářského koření. Opět jsme pracovali prožitkově jak se sněhuláčkem, tak převlečením do hokejistické výstroje, lyží a bruslí. Vyzkoušely si nový program "Zimní sporty" na MagicBoxu. Nahlédněte do galerie
29.01.2024

O kominíčku Josífkovi

V pondělí 29.1. nám divadlo Matýsek přivezlo pohádku o kominíčkovi, který přičichl k penězům a vydal se do světa pro ještě větší bohatství. Přišel tak málem o svoje štěstí. Jeho Andulka a všichni ve vesnici neměli vymetené komíny a tak se tam usídlil Čmoudimil. Naštěstí kominíček přišel k rozumu, vrátil se domů, zachránil Andulku i celou vesnici a byla svatba. Spousta krásných písniček a šťatný konec, tak to má být.
25.01.2024

Ledové království u Motýlků

Týden ledového království se mimořádně vydařil. Užily si jej všechny děti, i ty, které pohádku znaly jen z předčítání. Experimentovaly s barvami - malovaly hory, zapouštěly barvy do vody, která zmrzla a venku tím pak malovaly na sníh. Vyráběly i mražená lízátka, nezapomněli jsme na ptáčky, zachraňovali ledové království. Tento týden byl především o proměnách vody v led. Vyrobily Olafy i Elzy, napsaly a vyzdobily třídu plakáty a rampouchy. A to nejlepší nakonec - ples v ledovém království. Děti si na něj vymyslely taneční sestavu, občerstvení a donesly krásné převleky. Také jsme stihli sněhové korunky na hlavu, oslavit narozeniny, vyrobit z keramiky sněhuláky a malbu vločky na textil. Moc děkujeme rodičům, kteří doma vyrábějí sněhuláky pro výzdobu MŠ, dětem nachystaly krásné masky a převleky a za donášku nejen materiálu na tvoření na textil, ale i k tématu (figurky, led. království knihy, puzzle)
22.01.2024

Zimní zvěř v lese s Motýlky

V týdnu se zvířátky se děti naučily nové slovo, "hibernace", při povídání o zvěři, která se v zimě ukládá k zimnímu spánku. Začali jsme v tělocvičně, kde si děti zvířátka představily a následně vytvořily lesní zimní dráhu, díky které si pohybem hrály na zvěř v lese. Tvořily lišku, medvěda a krmelec na mnoho způsobů, jak jemnou manipulací, tak i hrubou motorikou. I ve volných hrách si děti rády hrály na zvířátka a týden byl naplněn tvořením i učením nových věcí.
09.01.2024

Tři králové navštívili Motýlky

Povánoční čas jsme oslavili svátkem tří králů a jejich poselstvím. Děti se rozloučily s loňským rokem pomocí pokusu "prskavka v mandarince" a vyrobily si kartonové tiché rachejtle. Myšlenkovou mapou poté zamávaly roku 2023 i s pomocí rodičů při ranním úkolu. Opisovaly a zdobily písmena, nejvíce je zaujala výroba papírové koruny. Vytvořily také ze špalku tři krále a za pomoci křídy napsaly na dveře K+M+B 2024. V neposlední řadě jsme odstrojily vánoční stromeček a výzdobu. Těšíme se na nové tvoření i s Vámi v novém roce.
20.12.2023

Vánoce s andělem a Motýlky

Prožitkovým učením jsme citlivě přešli na adventní čas s andílkem, na ŠTĚDROST, který tento měsíc přináší. Děti kreslily dopisy pro Ježíška a vyráběly Ježíškovu schránku, počítaly Andělky hvězdy, tvořily vánoční ozdoby s pomocí lepící pásky, zapouštěly vodu do nazdobených vatových tampónků. Cvičením v tělocvičně pod vedením anděla bylo náročné, ale kouzelné. Děti běhaly pro andělské hvězdy, naučily se písmeno V, A, H a nakonec zdolaly cestu do nebe. Z jablíček jsme si ještě vykrojily křížaly, které jsme si nechali usušit v sušičce na ovoce. Během měsíce prosinec jsme nelenili a opravdu pilně pracovali - ozdobili jsme stromečky na zahradě i v MŠ, nakrmili jsme ptáčky, vyrobili adventní kalendář, seznámili se s vánočními koledami, vyrobili Betlém do kostela. Děti sami vymyslely nápady na téma Vánoce myšlenkovou mapou. Ozdobili jsme stromeček i na Lidickém náměstí pomocí přírodnin a ozdobami ze samotvrdnoucí hmoty.
19.12.2023

Vítání adventu čertovským blekotáním - Motýlci

Dětem jsme připomněly ne úplně oblíbené téma, ale zhostily se toho výborně, naučily se novou veselou píseň, vyrobily čertí řetězy, postavily z kostek peklo. Po čertovském karnevalu nás navštívil také čertík Legrácka a obdaroval děti čertovskými dárečky.
19.12.2023

Vánoční dílničky u Motýlků

Vánoční dílničky proběhly v příjemné vánoční atmosféře. Rodiče zhlédli krátké vánoční pásmo a poté jsme se vrhli na dílničky tvořené s dětmi. Mohli si vyzkoušet spoustu vánočních tradic včetně zdobení perníčků, které děti předem připravily a vykrajovaly. Dílničky jsme zakončili společným zpěvem vánočních koled celé MŠ u nazdobeného stromečku na zahradě MŠ a tím jsme vstoupili do kouzelné atmosféry Vánoc.