Motýlci

22.09.2023

Mrkvomen

V pátek 22.9. přijelo divadlo Krabice Teplice s veselou pohádkou Mrkvomen. Zakletý zahradníček jedl hodně mrkvičky a začal cvičit, takže mu narostli svaly a stal se z něj superhrdina- Mrkvomen. S dětmi pak přemohl zlou čarodějnici a ještě nám krásně zahrál a zazpíval.
18.09.2023

První dny ve školce

První dny se děti především adaptovaly na nové prostředí a nové kamarády v MŠ. Poznávaly pravidla třídy i pravidla na zahrádkách s herními prvky, které se snažily respektovat. Snažili jsme se především o vřelý a milý přístup, aby děti nesmutněly. Děti také cestovaly po herně a poznávaly centra aktivit. Zaměřili jsme se na srdíčkové pravidlo, kdy děti tvořily prožitkovým učením srdíčka z krepového papíru, vody a netradičním pečícím papírem. Nasbíraly venku právě dozrávající jeřabiny, z kterých také tvořily srdíčka a geotvary. I předškoláci si vytvářeli vizitky, které si sami ozdobili.
29.06.2023

Motýlci na hřišti

Na dětském hřišti ve Spartakiádní jsme si poslední společný výlet náramně užili! Přejeme všem krásné léto a nádherné prázdniny!
28.06.2023

Malování na zahrádce- Motýlci

Dnešní den "čmárám, lepím, recykluji" a malování s igelitem jsme si náramně užili. Neobvyklá skupinová hra potrénovala balancování míčků po folii. Následně děti tvořily barvičky pomocí otisků z fólie. Toto se vážně povedlo.
27.06.2023

Motýlci v kravíně

V tomto posledním, téměř prázdninovém týdnu, jsme neváhaly navštívit kravín v nedalekých Habrovicích, kde děti viděly nejen krásná telátka Máju a Vilíka, ale také malá prasátka. Na louce pak čekaly mladé kravičky a v plné kráse se nám předvedl i mladý býček Henry. Dětem se velmi líbily i farmářské stroje. Moc děkujeme za exkurzi a určitě jsme se neviděli naposled. Po zajímavé exkurzy jsme se posilnili svačinkami a zadováděli jsme si na dětském hřišti.
26.06.2023

Motýlci v mlhovišti

Děti se svlažily v mlhovišti, kde si užívaly prvních letních radovánek.
23.06.2023

Týden se ZOO zvířátky u Motýlků

V tomto týdnu jsme se věnovaly ZOO a vlčímu máku, který roste všude kolem nás. Děti vlčí mák natrhaly a prožitkovou formou vytvořily louku vlčích máků, nebo z lístků makovou panenku. Vyrobily zvířátka ze ZOO z papírových tácků, tématicky plnily ranní úkoly, skládaly ZOO puzzle, tancovaly a zpívaly především venku. Děti si užily nejen skákací hrad se zmrzlinovou párty, ale také ZOO i přes veliké horko.
23.06.2023

Motýlci v ZOO

Výlet do zoologické zahrady jsme si užili, i když bylo méně času na prohlédnutí všech zvířátek, snažili jsme se jich vidět co nejvíc. I přes velké horko se nám výlet líbil a nejvíce jsme záviděli tučňákům, kteří se opalovali u svého "bazénku", inu podívejte se sami :D
21.06.2023

Pasování Motýlků

Pasování s předškoláky v pohádkovém odpoledni dopadlo dobře i přes nepřízeň počasí. Děti plnily na všech zahradách pohádkové úkoly, občerstvily se a poté se nachystaly na závěrečný tanec "Chytila jsem na pasece motýlka" a poté jsme přistoupili k slavnostnímu pasování. ´Děti se tak staly školáky, převzaly šerpu a drobné dárečky. Na závěr dne jsme se pořádně nacpali pizzou, zatančili si disco a po hygieně se zklidnili pohádkou. Nachystaly se tak na jedinou noc v MŠ. Teď už nezbývá než popřát šťastný krok do nové etapy v životě. Děkujeme také rodičům za spolupráci na této akci.
20.06.2023

Pohádkový týden u Motýlků

V týdnu po jednorožcích jsme se ponořili do světa pohádek, což je téma každému blízké, natož pro děti. Prožitkově jsme utvořili koruny v skupinkách, kde děti spolupracovaly, dále stavěly hrady a zámky, chalupy, překážkovou dráhu pro Koblížka a nezapomněli jsme ani na tvoření. Zapouštěli jsme vodové barvy do mokrého podkladu, stříhali geometrické tvary a lepili domeček pro prasátka. No a ani domácnost nebyla prázdná, dělali jsme těsto na sušenky z nového receptu, po kterých se jen zaprášilo, takže nejspíš všem chutnaly.