Společné akce

20.09.2022

Klauni na cestách

V úterý 20.9. k nám přijelo divadélko M a jejich "Klauni na cestách". Zábavné představení provázely známé dětské písničky a tak jsme si společně zazpívali. Klauni na první pohled poznali, že je u nás mnoho hereckých talentů a tak některé z nich obsadili do hlavních rolí pohádky o Červené Karkulce. Nahlédněte do fotogalerie...
21.06.2022

Sváťovo dividlo

Ve školce jsme po dlouhé době přivítali Sváťu a jeho dividlo. Přijel k nám s krásnou pohádkou "O pyšné noční košilce". Děti jako vždy pobavil i svým úvodem a závěrem. Nakonec jsme si i zazpívali s čertíkem Popletou. Těšíme se na příště.
17.06.2022

Loučení s předškoláky

V pátek 17.6. jsme se odpoledne sešli s předškoláky, abychom společně oslavili jejich velký životní milník. Jedna pohádka končí a ta další, ve škole, už brzy začne. Kdo chtěl být pasován na školáka, musel navštívit všechny pohádkové bytosti a u každé splnit zadaný úkol. Všem gratulujeme k úspěšnému plnění a hlavně přejeme novým školáčkům ať se jim ve škole líbí, poznají tam spoustu skvělých přátel a ať je i nadále baví poznávat svět :-)
08.06.2022

Divadlo Na Klice- Gabriel a Málinka

Ve středu 8.6. k nám přijelo divadélko Na Klice. Seznámili jsme se s pohádkovou vílou Málinkou a kačerem Gabrielem. Pátrali jsme s nimi po ztracených rybičkách. Až když se Málince podařilo vodičku vyčistit od sáčků, starých ponožek i třeba duše z kola, teprve pak se rybičky do vody vrátily... Během pohádkového příběhu jsme si poslechli veselé písničky a hlavně jsme se hodně nasmáli. Nahlédněte do fotogalerie...
01.06.2022

Orientační běh s rodiči

Dne 1.6.2022 odpoledne proběhla druhá část orientačního běhu s Martinem, zajišťovaném ve spolupráci s UJEP. V této části sportovaly děti společně s jejich rodiči. Jen co obdrželi buzolu, mapku a instrukce, už vybíhali vstříc dobrodružství. Všichni doběhli v pořádku a za jejich výkon obdrželi medaili a mapku na památku.
26.05.2022

Rynoltice 4.den

Čtvrtek začal výpravou přes Pekařův kříž až lesnímu rybníčku. Vesele jsme si zpívali a cesta pěkně ubíhala. Odpoledne nás pak čekalo sportování v maskách a malá párty s hudbou a tancem. Den jsme zakončili opékáním buřtíků a pohádkou na dobrou noc. Už se na Vás moc těšíme. Dorazíme cca ve 14.30 ke školce. Nahlédněte do fotogalerie...
25.05.2022

Rynoltice 3.den

Středeční tvořivé dopoledne nám provonělo celou chalupu, jelikož nám paní vedoucí připravila aktivitu v podobě vyrábění vonných vosků. Děti nasypaly sušené bylinky, nazdobily úvodní etiketu a originální dárek byl na světě. Po svačince jsme vyrazili na chvilku ven, abychom navštívili naše mechové domečky. Polední klid děti využily na 100%. Odpoledne nás čekalo hledání pokladu lesních skřítků, kteří si pro nás připravili zapeklité úkoly. Děti si s nimi nakonec hravě poradily a poklad našly. Hurááá!
24.05.2022

Rynoltice 2.den

Po první kouzelné noci v Rynoltickém penzionku jsme vyrazili po modré turistické značce směrem k rozcestí Tří pánů. Pod přístřeškem jsme si dali ovocnou svačinku a děti si užívaly her v lese. Po poledním klidu plném pohádek a pohlednic od Vás, nás čekala pudingová svačinka. Poté jsme vyrazili opět na poznávací výpravu, kterou nám překazila nečekaná průtrž mračen. To nám však nevadilo, děti si aspoň mohly užít svých hraček v penzionku. Všichni posíláme moc a moc pozdravů.
23.05.2022

Rynoltice 1.den

Hezký pozdrav z Rynoltic Vám všem zasílají Vaše dětičky. Cesta proběhla bez problémů, máme krásné pokojíčky a na jídle jsme si pochutnali. Odpoledne jsme vyrazili na skalní útvar Havran s vyhlídkou do okolí Rynoltic. Tam jsme zapsali do výletní knihy. Dále jsme pokračovali do lesa, nedaleko našeho penzionku, kde děti postavily krásné domečky pro lesní skřítky. Les vybízel ke hrám a poznávání přírody. Nahlédněte do fotogalerie...
20.05.2022

Divadelní představení ZŠ Vojnovičova

V pátek 20.5. jsme navštívili ZŠ Vojnovičova, kde pro nás žáci šestých tříd připravili divadelní představení. Nejprve jsme viděli pohádku o tom, jak se mráz učí malovat kytičky na okna, pak jsme se ocitli na konferenci vodníků a nakonec nás potěšila Pošťácká pohádka.