Společné akce

19.02.2024

Návštěva v divadle

V pondělí 19.2. jsme se hned ráno vypravili trolejbusem do centra města. LIDU - DIVadélko nám v Severočeském divadle opery a baletu zahrálo pohádku o Makové panence a motýlu Emanuelovi. Tři krásné příběhy z makové louky provázelo plno veselých písniček.
13.02.2024

Návštěva ZŠ Vojnovičova předškoláci od Krtečků a Motýlků

Dne 13.února se předškoláci vydali do Základní školy Vojnovičova. Přivítala nás paní učitelka přípravné třídy, která nás prohlídkou provázela. Ukázala nám prostory školy jako jsou jednotlivé třídy, tělocvičnu, jídelnu, ale také kinosál. Také nám předala spoustu informací, abychom věděli co nás čeká při nástupu do školy. Moc děkujeme za pozvání paní učitelce Zikové z nuláčku.
29.01.2024

O kominíčku Josífkovi

V pondělí 29.1. nám divadlo Matýsek přivezlo pohádku o kominíčkovi, který přičichl k penězům a vydal se do světa pro ještě větší bohatství. Přišel tak málem o svoje štěstí. Jeho Andulka a všichni ve vesnici neměli vymetené komíny a tak se tam usídlil Čmoudimil. Naštěstí kominíček přišel k rozumu, vrátil se domů, zachránil Andulku i celou vesnici a byla svatba. Spousta krásných písniček a šťatný konec, tak to má být.
15.01.2024

Tvoření z keramiky

Ve čtvrtek 11. 1. 2024 se uskutečnilo již tradiční tvoření z keramické hlíny "Čarování s hlínou". Příjemné, inspirativní a kreativní společné odpoledne rodičů a dětí přineslo všem krásné výrobky, v podobě kočiček, kachlíků, zvonkohry, mističek. V následujícím čtvrtku nás bude čekat malování na vypálené výrobky. A jak se vám dařilo? Nahlédněte do fotogalerie...☺
18.12.2023

Vystoupení Zš Vojnovičova

Dne 18.12. si pro nás žáci ze Zš Vojnovičova připravili vystoupení. Zazpívali nám spoustu vánočních písniček v doprovodu hudebních nástrojů. Připravili si také 2 pohádky O zlatém střevíčku a O vánočce, která se nechala pojistit proti spálení. Děkujeme za pozvání budeme se těšit zas příští rok.
14.12.2023

Divadlo Na Klice: O zlatém prasátku

Tak letos jsme konečně viděli zlaté prasátko - a stálo to za to. Milá pohádka o zimních radostech provázená hrou na kytaru i housličky. Děti se zapojily do záchrany ztraceného lyžaře i zoufalého zlatého prasátka. Vše dobře dopadlo a nakonec si společně všichni zatancovali.
07.11.2023

Divadlo Úsměv

V úterý 7.11. přivezlo maňáskové divadlo Úsměv pohádku O Veliké řepě. Děti pohádku dobře znají a tak dědečkovi poradily, že má zavolat na pomoc babičku, babičce, že má volat vnučku, vnučka pejska, pejsek kočičku a na závěr myšičku. S každým novým pomocníčkem jsme si zazpívali jednu písničku.
23.10.2023

Divadlo VeTři: Jeníček a Mařenka

V úterý 23.10. k nám přijelo divadélko VeTři s pohádkou Jeníček a Mařenka. Klasická pohádka o tom, jak se Jeníček s Mařenkou ztratili v lese a světélko v dálce je přivedlo až k voňavé chaloupce z perníčku. Ježibabě se sice podařilo Jeníčka řádně vykrmit, ale do pece se strčit nenechal a ježibabu přelstil. S Mařenkou se pak šťastně vrátili domů.
06.10.2023

Smíš x nesmíš

V pátek 6.10. 2023 byla připravena pro naše předškoláky beseda na téma SMÍŠ x NESMÍŠ. Paní policistka dětem popisovala nebezpečné situace, do kterých se mohou dostat. Děti se pokoušely samy přijít na to, jak se v takových rizikových situacích zachovat. Některé situace si vyzkoušely na vlastní kůži prostřednictvím dramatizace. Došlo i na připomenutí důležitých telefonních čísel na záchranné složky......
22.09.2023

Mrkvomen

V pátek 22. 9. 2023 přijelo do naší školky divadlo Krabice Teplice s veselou pohádkou Mrkvomen. Pohádka vyprávěla o zakletém zahradníkovi, který jedl hodně mrkvičky, a který začal cvičit tak intenzivně, že mu narostly velké svaly. Ze zahradníčka se stal superhrdina - Mrkvomen a společně s dětmi pak přemohl zlou čarodějnici. Poutavá pohádka, kde samozřejmě nechyběly melodicé zpívánky děti zaujala .....