Společné akce

11.6.2024

Divadlo Na Klice - Indiánka Janka

Divadélko Na Klice přivezlo i tentokrát veselou pohádku plnou zpěvu a hudby. Děti se zapojily do indiánského příběhu a společně s indiánkou a jejím koníčkem nalezly kouzelnou vodu, která společně s naším zpěvem vrátila zdraví náčelníkovi Ušušunovi.
7.6.2024

Pasování předškoláků 2024

Pasování předškoláků proběhlo letos v indiánském duchu., v pátek 7.6. Malí indiáni splnili indiánské zkoušky velkých náčelnic, zatančili kmenový tanec a pak již byli pasováni na školáky. Naši předškoláci tak už mají za sebou jeden velký životní milník a my jim ze srdce přejeme, aby jejich další cesta životem byla plná radosti, úspěchů a štěstí.
27.5.2024

Dravci na školní zahrádce

V pondělí 27.5. jsme na zahradě přivítali vzácnou návštěvu. Chovatel dravců ze záchranné stanice nám přivezl ukázat rozmanité druhy sov a káně. Dozvěděli jsme se o sovách překvapivé informace, třeba že sova ve dve vidí moc dobře a v noci loví jen proto, že hlodavci jsou přes den zalezlí. Na vlastní oči jsme si mohli z blízka prohlédnout sovu z Harryho Pottera (sovici sněžní), sovu pálenou i kulíška nejmenšího. Dokonce nám přivezli ukázat i výra velkého a jeho úplné mláďátko. Jako bonus jsme ještě viděli, jak jedna ze soviček zrovna vyvrhla vývržek- tudíž zbytky nestrávené potravy. To se jen tak nevidí.
24.5.2024

Dopravní hřište Žabičky a Berušky

V pátek 24.5. čekala předškoláky z Berušek a Žabiček praktická část dopravní výchovy. Nejprve si v učebně policie ČR natrénovali pohyb na přechodu a připomněli si pravidla bezpečnosti pro účastníky silničního porvozu. Pak už vyrazili na hřiště na kolech či koloběžkách, a zkoušeli si i důležitou roli chodců.
21.5.2024

Pipi dlouhá punčocha

V úterý 21.5. k přijelo divadlo Ondřej s pohádkou Pipi dlouhá punčocha. Naši malí diváci byli od samého začátku součástí celé pohádky. Pipi nás nejdříve pozvala k ní, do Vily Vilekuly. Žije tam s ní opička admirál Nelson a kůň Alfred. S Pipi je velká zábava, hráli jsme spolu na pídění a pak jí Anika a Tomík, v podání herců od Krtečků, vzali s sebou do školy. Se školou se vydali na školní výlet, a že tam byla Pipi, bylo to velké dobrodružství. Cestou do cukrárny totiž Pipi zachránila chlapečka z hořícího domu... Opravdu krásné zpracování známého pohádkového příběhu bylo provázeno pohybem i písničkami... a naším hlasitým smíchem :-)
30.4.2024

Zdravé zoubky - Berušky a Žabičky

Na úterý 30.4. si připravily studentky oboru dentální hygienistka zajímavé povídání o zoubkách pro naše předškoláky. Se zubatými plyšáčky jsme probrali, kolik máme zoubků a jak se o ně máme starat. Obrázky potravin jsme téměř bezchybně roztřídili na zdravé a nezdravé a na závěr besedy jsme si získané informace o správné metodě čištění zoubků vyzkoušeli v praxi. Za skvělou práci jsme získali omalovánky a také nový kartáček.
29.4.2024

Čarodějky s Inkou Rybářovou

V pondělí 29.4.2024 jsme uspořádali čarodějnický slet na naší zahrádce. Dorazilo spousta čarodějů, čarodějek, kostlivců a dalších kouzelných přátel. Přiletěla i čarodějnice Inka se svým věrným druhem a začala párty. Na písničky paní Inky jsme si zatančili a uspořádali promenádu masek. Na závěr vzplál oheň a my na něm upálili všechny naše vyrobené čarodějnice:-)
8.4.2024

Velikonoční liška

Divadlo Krab pro nás 8. 4. 2024 připravilo v Kulturním domě pohádkové představení Velikonoční liška. Příběh o bílé lišce, která obelstí kuřátka a získá vajíčka, byl provázen i hrou na harmoniku a mondolínu. Velikonoční liška sice byla mazaná, ale nakonec nejen, že musela vajíčka vrátit, ale ještě jí kuřátka obarvila kožíšek na oranžovo a od zajíčka dostala pořádně pomlázkou.
21.3.2024

Odemykání zahrady s Kvítkovou vílou

Ve čtvrtek 21. 3. 2024 jsme se sešli všichni z naší školky na zahrádce, kde jsme v květinové chýši našli spící vílu. Pomocí jarních básniček se nám ji podařilo probudit ze zimního spánku. S vílou jsme si zazpívali, zatancovali, a co je nejdůležitější, podařilo se nám společně odemknout jarní bránu a jaro konečně zavítalo k nám na zahrádku.
14.3.2024

Sekání rodičů se zástupci okolních ZŠ

Odpoledne 12. 3. 2024 jsme se u příležitosti blížících se zápisů do základních škol sešli v mateřské škole s rodiči dětí v posledním roce docházky do mateřské školy a se zástupci okolních základních škol - ZŠ Vojnovičova, ZŠ Pod Vodojemem a ZŠ Vinařská. Rodiče byli seznámeni s organizací zápisů a s přednostmi jednotlivých základních škol. Ve druhé polovině jsme mezi sebou přivítali Mgr. Adélu Milfaitovou ze Speciálního pedagogického centra Pod Parkem, která nám krátce přiblížila všechny aspekty školní zralosti a připravenosti dětí, doporučila rodičům materiály k rozvoji dětí a zodpověděla konkrétní dotazy.