Společné akce

19.01.2023

Čarování s hlínou

V polovině ledna proběhlo již tradiční čarování s hlínou. Rodiče s dětmi se pod vedením pustili i do složitějších výrobků, jako například váz a pastelkovníků. Všechny vypálené výtvory pak o týden později dostaly ještě barvičku a hurá podruhé do pece. Děkujeme za hojnou účast a doufáme, že to byly i pro Vás příjemně strávené podvečery.
18.01.2023

Zdravý úsměv- Žabičky a Berušky

V úterý 17.1. nás navštívily studentky dentální hygieny. Měly pro naše předškoláky připravený zábavně vzdělávací program "Zdravý úsměv". Děti se dozvěděly, jak má vypadat správný kartáček a jakým způsobem je vhodné čistit zoubky. To si pak vyzkoušely nejen na sobě, ale i na zubatém krokodýlkovi. Za skvěle odvedenou práci si každý vysloužil diplom od zoubkové víly.
12.01.2023

Divadlo Krabice Teplice "Kde je ten ježek?"

Ve čtvrtek 12.1. nás navštívilo divadlo Krabice Teplice s krásnou pohádkou "Kde je ten ježek?". Pohádka byla veselá, plná písniček. Zlý čaroděj se rozhodl, že bude škodit lesním zvířátkům a zkazí jim jejich oblíbenou pěveckou soutěž. Naštěstí tam byl i hodný vlk a trošku popletený ježek a ti to tak nenechali. Čaroděje přemohli a zachránili tak nejen soutěž, ale i malé ježečky.
19.12.2022

Vánoční představení v ZŠ Vojnovičova

V pondělí 19. 12. jsme se společně vydali do nedaleké ZŠ Vojnovičova. Nejprve jsme si s žáky z prvního stupně zazpívali koledy, poté na nás čekaly vánoční pohádky, které si pro nás připravili žáci šestých tříd. První pohádka byla o zdobení vánočního stromečku, ve druhé jsme se dozvěděli, že být lakomý se ale vůbec nevyplácí.
29.11.2022

Vánoční ozdoby do ústecké ZOO

Všechny třídy v MŠ se podílely na vyrábění ozdob na vánoční stromeček v ZOO. Výrobky byly zavěšeny v neděli 27.11. v ústecké ZOO. S dětmi tak můžete ZOO navštívit nejen pro zvířátka.
22.11.2022

Sváťovo dividlo ve Zvonečku

V úterý 22.11. jsme ve školce přivítali Sváťu a jeho dividlo. Přivezl nám krásnou pohádku "Kašpárek a dušičky". Se Sváťou jsme se jako vždy hodně nasmáli ještě než se roztáhla opona a loutky začaly ožívat. A pak už začala pohádka... nejdřív jsme se o princeznu trochu báli, protože ji chtěl za ženu sám Lucifer. Naštěstí je objevil statečný Honza, princeznu z pekla vysvobodil a zlu nedal ani trochu šanci :-)
14.10.2022

Divadélko KK a pohádka o Smolíčkovi

V pátek 14.10. k nám na návštěvu přijelo divadlo KK s pohádkou o Smolíčkovi. Nejdříve jsme se seznámili se třemi Jezinkami a pak už jsme jen drželi palce, aby jim ten Smolíček neotevřel... no otevřel. Ještě že jsme zavolali jeho strýčka jelena a ten ho zachránil. Myslím, že už se Smolíček poučil. Pohádka byla propletena spoustou veselých písniček a my jsme si to moc užili.
13.10.2022

Zamykání zahrádky se skřítkem Šípkem

Podzim nám už barví listí, tak nastal čas, uložit naši zahrádku k zimnímu spánku. U altánku nás přivítal skřítek Šípek a všechny nás rozesmál. Spolu jsme si řekli básničku a zazpívali podzimní písničku. Pak jsme se vrhli do práce- hrabali jsme, zametali a vozili. Za odměnu jsme si pochutnali na šípkovém čaji a na štrůdlu, který jsme si sami upekli. Už teď se těšíme, až budeme na jaře zahrádku zase budit.
04.10.2022

Berušky a Žabičky- ukázka výcviku australského ovčáka

Dne 4.10. navštívil naši školku pan kynolog a jeho věrný kamarád, australský ovčák Maxmilian Barney III. Nejdříve jsme se s pejskem trošku seznámili a popovídali jsme si o tom, jak se správně o pejska starat. Pak nám Maxmilián ukázal cvičení na hudbu a další parádní kousky. K tomu lze jen dodat: "HAF" :-)
20.09.2022

Klauni na cestách

V úterý 20.9. k nám přijelo divadélko M a jejich "Klauni na cestách". Zábavné představení provázely známé dětské písničky a tak jsme si společně zazpívali. Klauni na první pohled poznali, že je u nás mnoho hereckých talentů a tak některé z nich obsadili do hlavních rolí pohádky o Červené Karkulce. Nahlédněte do fotogalerie...