Zámek Trmice Krtečci
1.7.2024

Zámek Trmice Krtečci

Ve čtvrtek 27.června jsme se vydali na zámek Trmice. Na zámku nás přivítal pan Kastelán s připravenou prohlídkou a besedou o vláčcích. Dozvěděli jsme se spoustu zajímavých informací a i názorné ukázky mašinek děti sledovaly se zájmem. Při zpáteční cestě na autobus jsme ještě navštívili kostel Panny Marie na místním Václavském náměstí.
Zmrzlinová a melounová párty u Krtečků
1.7.2024

Zmrzlinová a melounová párty u Krtečků

V pátek 29. června v dopoledních hodinách jsme se nemohli dočkat rozlučkové zmrzlinovo melounové párty. Mnohokrát děkujeme rodičům, kteří nám donesli zmrzku, kornoutky i melouna. Společné jsme si zahráli několik her s balonem," trsali" jsme podle hudby a pouštěli jsme bublinky z bublifuků nejrůznějších tvarů. Na závěr naší párty jsme se osvěžili v mlhovišti. Děti si rozlučkové veselíčko velice užily. A tak HURÁ NA PRÁZDNINY☺
Výlet do katedry biologie - Motýlci
28.6.2024

Výlet do katedry biologie - Motýlci

Poslední výlet byl v Předlicích za Válcovnou. V katedře Biologie na nás čekal pan biolog Stanislav, který nám ukázal spoustu zajímavých míst a hmyzích tvorů - např: larvu roháče, brouky, divokou louku, levandulové záhony, eko jezírko. Viděli jsme skleníky plné rostlin, kaktusů, krmení rybiček, děti si mohly pohladit želvu a nakonec jsme pozorovali velkou sbírku motýlků a nejrůznějších broučků. Mockrát děkujeme za milou prohlídku a těšíme se na příště.
Výlety na konci školního roku - Motýlci
28.6.2024

Výlety na konci školního roku - Motýlci

Na konci školního roku jsme měly pár výletů. S dětmi jsme se zajely podívat do Bánova na farmičku, kam nás pozvali rodiče Zdeněčka. Přálo nám počasí a děti si tento výlet náramně užily. Viděly spoustu zvířátek, ochutnaly kozí mléko a taky si pohrály na dětských prolézačkách. Předškoláci se zúčastnily polytechniky pořádanou DDM a vyráběly lapače snů. Velkou odměnou za uplynulý školní rok byla točená zmrzlina i Kauflandu. Děti se olizovaly až za ušima.