Mapa serveru

Listopad u Žabiček
01.12.2022

Listopad u Žabiček

V listopadu jsme si hodně povídali o našich pocitech. S emocemi nás seznámila pohádková knížka Ferda a jeho mouchy, kde malé mušky (emušky) znázorňují různé emoce jako je strach, důvěra, závist, vztek a spoustu dalších. Na toto téma jsme navázali povídáním o rodině, se kterou emoce úzce souvisí. K těmto tématům se velmi hodilo prožitkové učení, které si děti velmi oblíbily.
Listopad u Krtečků
30.11.2022

Listopad u Krtečků

V měsíci listopadu jsme společně zažili spoustu zábavy. Z keramiky jsme si vytvořili čerta, andílka a vánoční stromeček. V prožitkovém učení jsme vytvářeli zimní vločky a čertíky pomocí různých předmětů. Společně jsme si zahráli spoustu pohybových her a naučili jsme se básničky pro čerta Mikuláše a anděla. Krtečci se moc těší, co nového nám přinese měsíc prosinec.
Domácí mazlíčci a ptáčci u Motýlků
29.11.2022

Domácí mazlíčci a ptáčci u Motýlků

V posledních dvou týdnech jsme se věnovali domácím mazlíčkům a ptáčkům, kteří u nás zůstávají na zimu. Nezapomněli jsme ani na první advent, a tak jsme s dětmi krátkou prožitkovou chvilkou vytvořili první svíčku. V týdnech jsme zpívali známé písničky : Kočka leze dírou, Sněží sněží, Vrabec v zimě apod. Ze zrníček pro ptáčky děti vyrobily "bábovky", které jsme poté rozvěsili na Motýlkovské zahrádce. Procvičily jsme si jemnou motoriku přebíráním zrníček, semínek, kresbou, malbou a trháním papíru, ale také si zacvičili v tělocvičně. Děkujeme rodičům a dětem, za donesení krmiva pro ptáčky a do útulku pro pejsky a kočičky.
Vánoční ozdoby do ústecké ZOO
29.11.2022

Vánoční ozdoby do ústecké ZOO

Všechny třídy v MŠ se podílely na vyrábění ozdob na vánoční stromeček v ZOO. Výrobky byly zavěšeny v neděli 27.11. v ústecké ZOO. S dětmi tak můžete ZOO navštívit nejen pro zvířátka.