Mapa serveru

Září u Krtečků
26.09.2023

Září u Krtečků

Skončil nám měsíc září a my jsme toho spoustu stihli. Poznali jsme nové kamarády, kteří začali navštěvovat naši třídu Krtečků. Zahráli jsme si pár seznamovacích her abychom si zapamatovali všechna jména. Zkusili jsme se změřit pomocí provázku, postavili věž z kostek, zatloukali hřebíky do molitanu. Děti si zkoušely sami vyrobit ovocný salát, kde si ovoce sami nakrájely. Seznámili jsme nové děti s prožitkovým učením kde si zkusily pomocí víček, provázků, dřívek apod. postavit svůj domeček nebo panelák. Také jsme se dozvěděli zda děti znají svou adresu a jestli bydlí v domečku či paneláku. A nesmíme zapomenout poděkovat tatínkovi Maxíka za nové akvárium s rybičkami. Děti z rybiček mají velkou radost. ☺
Fotky
Mrkvomen
22.09.2023

Mrkvomen

V pátek 22.9. přijelo divadlo Krabice Teplice s veselou pohádkou Mrkvomen. Zakletý zahradníček jedl hodně mrkvičky a začal cvičit, takže mu narostli svaly a stal se z něj superhrdina- Mrkvomen. S dětmi pak přemohl zlou čarodějnici a ještě nám krásně zahrál a zazpíval.
Fotky
První dny ve školce
18.09.2023

První dny ve školce

První dny se děti především adaptovaly na nové prostředí a nové kamarády v MŠ. Poznávaly pravidla třídy i pravidla na zahrádkách s herními prvky, které se snažily respektovat. Snažili jsme se především o vřelý a milý přístup, aby děti nesmutněly. Děti také cestovaly po herně a poznávaly centra aktivit. Zaměřili jsme se na srdíčkové pravidlo, kdy děti tvořily prožitkovým učením srdíčka z krepového papíru, vody a netradičním pečícím papírem. Nasbíraly venku právě dozrávající jeřabiny, z kterých také tvořily srdíčka a geotvary. I předškoláci si vytvářeli vizitky, které si sami ozdobili.
Fotky
Kroužky v MŠ
15.09.2023

Kroužky v MŠ

Fotky