Kroužky

V mateřské škole Zvoneček probíhá široká nabídka zájmových aktivit pro děti předškolního, školního věku a pro jejich rodiče. Zájmové aktivity pro menší skupiny dětí probíhají v poledních a odpoledních hodinách mimo hlavní výchovnou činnost tak, aby nebyla narušována. Cílem těchto činností je intenzivní rozvoj pohybových, hudebních, výtvarných, pracovních a jazykových dovedností, rozvoj představivosti a fantazie v menších skupinách dle zájmu dětí a jejich rodičů.

Tyto činnosti jsou prováděny za úplatu v rámci vedlejší hospodářské činnosti. Z takto získaných prostředků jsou hrazeny pronájmy sportovních hal, učební pomůcky a materiál, spotřebovaná energie atd.

Pohybové aktivity

• Základy bruslení
    seznamování dětí v zimní hale s pohybem na ledě, základy pohybu na bruslích
  • Basketbal
    sportovní průprava dětí, kterou zajišťují trenéři Slunety Ústí nad Labem v tělocvičně ZŠ Vojnovičova

Výtvarné aktivity

• Keramika
    rozvoj fantazie a představivosti, zručnosti a přesnosti práce s  keramickou hlínou. Využívaní dekorativních postupů a prvků při glazování výrobků.

Hudební aktivity

• Dýchání s flétnou
    podpora správného dýchání, základy hry na zobcovou flétnu, dechová cvičení jako obrana proti respiračnímu onemocnění

Jazykové aktivity

• Angličtina pro nejmenší, kterou formou zájmového kroužku vedou naše p.učitelky, které jsou metodicky proškolené. Základem je malá skupina dětí.
  • Seznamování dětí s angličtinou v průběhu dne dostupné všem dětem formou anglických chvilek