Berušky

21.06.2022

Sváťovo dividlo

Ve školce jsme po dlouhé době přivítali Sváťu a jeho dividlo. Přijel k nám s krásnou pohádkou "O pyšné noční košilce". Děti jako vždy pobavil i svým úvodem a závěrem. Nakonec jsme si i zazpívali s čertíkem Popletou. Těšíme se na příště.
21.06.2022

Berušky na farmičce

Dopoledne 20. 6. 2022 jsme se dopravili MHD na farmičku do Strážek, kde nás přivítala jedna z maminek ze třídy Žabiček. Společně jsme nakrmili slepičky, králíky a morčátka. Poté jsme se šli pomazlit s koníkama, které jsme řádně vyčistili, rozčesali, nasedlali a šup nahoru ....... krásně nás pohoupali na svém hřbětě ...... děkujeme ......
20.06.2022

Hrobčice - doplnění Berušek

Bonusový materiál pro Berušky :-) z výletu po naučné stezce skřítka Hrobčíka ......
20.06.2022

Pasování předškoláků - party

Pasování předškoláků na školáky jsme si užili do pozdních večerních hodin. Po odchodu rodičů jsme si dali pizzu, melouna, šáňo, postavili jsme raketu a odletěli na Mars, pozdravili se s morčátkem naší Terezky, zahráli si petang a užili si Magic box a svítící náramky. Na jeden večer toho bylo dost :-) ....... Samozřejmě nechyběla pohádka na dobrou noc. Ráno jsme posnídali vybrané lahůdky a přivítali rodiče ......
17.06.2022

Loučení s předškoláky

V pátek 17.6. jsme se odpoledne sešli s předškoláky, abychom společně oslavili jejich velký životní milník. Jedna pohádka končí a ta další, ve škole, už brzy začne. Kdo chtěl být pasován na školáka, musel navštívit všechny pohádkové bytosti a u každé splnit zadaný úkol. Všem gratulujeme k úspěšnému plnění a hlavně přejeme novým školáčkům ať se jim ve škole líbí, poznají tam spoustu skvělých přátel a ať je i nadále baví poznávat svět :-)
15.06.2022

Naučná stezka skřítka Hrobčíka - Žabičky a Berušky

V úterý 14. 6. jsme se společně vydali na naučnou stezku skřítka Hrobčíka. Cestou jsme potkali spoustu dřevěných pohádkových postaviček a zvířátek. Součástí naučné stezky bylo také velké hřiště, kde jsme si užili spoustu zábavy :-).
08.06.2022

Divadlo Na Klice- Gabriel a Málinka

Ve středu 8.6. k nám přijelo divadélko Na Klice. Seznámili jsme se s pohádkovou vílou Málinkou a kačerem Gabrielem. Pátrali jsme s nimi po ztracených rybičkách. Až když se Málince podařilo vodičku vyčistit od sáčků, starých ponožek i třeba duše z kola, teprve pak se rybičky do vody vrátily... Během pohádkového příběhu jsme si poslechli veselé písničky a hlavně jsme se hodně nasmáli. Nahlédněte do fotogalerie...
07.06.2022

Dopravní hřiště - Žabičky a Berušky

V pátek 3. 6. předškoláci vyrazili na dopravní hřiště do Krásného Března. Paní policistka dětem vysvětlila pravidla silničního provozu, procvičili jsme si levou a pravou stranu a hurá na kola a koloběžky!
01.06.2022

Orientační běh s rodiči

Dne 1.6.2022 odpoledne proběhla druhá část orientačního běhu s Martinem, zajišťovaném ve spolupráci s UJEP. V této části sportovaly děti společně s jejich rodiči. Jen co obdrželi buzolu, mapku a instrukce, už vybíhali vstříc dobrodružství. Všichni doběhli v pořádku a za jejich výkon obdrželi medaili a mapku na památku.
01.06.2022

Besídka u Berušek

Na odpoledne 17. 5. jsme pozvali rodiče na besídku k příležitosti svátku Dne matek. Děti ukázaly rodičům část svého repertoáru, který se ve školce naučily. Nechyběla ani pohádka, tentokrát hudební, O koblížkovi. Na závěr maminkám předaly děti vlastnoručně vyrobený dáreček a přáníčko. Děkujeme vem za účast :-).