Žabky

13.6.2024

Žabičky na výletní lodi Marie

Ve čtvrtek 13. 6. jsme se společně vypravili do Vaňova, kde jsme se nalodili na výletní loď Marii. Cestou jsme zahlédli spoustu zajímavých míst např. hrad Střekov, zdymadla, koupaliště, poříční policii... Během plavby jsme si dokonce mohli vyzkoušet loď kormidlovat a kdo chtěl, mohl si zkusit i kapitánskou čepici!
7.6.2024

Žabičky u hasičů

Žabičky se v pátek 7.6.vypravily na nedalekou hasičskou stanici. Pan hasič nám vyprávěl, jak vypadá práce hasiče, co dělají a jak pomáhají lidem. Ukázal nám spoustu speciálních vozů a do jednoho jsme si mohli i nastoupit. Také jsme si vyzkoušeli jaké je to být v hasičském člunu, akorát že na suchu.
4.6.2024

Mezinárodní den dětí - Žabky

V úterý 4.6. jsme trošku zpětně oslavili Mezinárodní den dětí. Žáci 3. tříd ze ZŠ Vojnovičkova pro nás připravili sportovní dopoledne ve stylu superhrdinů. Vyzkoušeli jsme si lezení se Spidermanem, běh přes překáýky s Batmanem, skládání obrázku u Kitty Cats a spoustu dalších superhrdinovských úkolů. Mohli jsme se nechat namalovat studentkami z Ujepu a také se vyfotit ve fotokoutku. Domů jsme si pak kromě zážitků, odnesli i medaili a dárečky.
31.5.2024

Květen u Žabiček

Květen byl ve znamení lásky a rodiny. Povídali jsme si o našich maminkách a připravovali jsme pro ně oslavu jejich svátku. A že jsme jim chystali pohádku o motýlkovi Emanuelovi, probrali jsme i život motýlů. Pak jsme přešli na dočista jinou rodinu- rodinu dinosauří :-)
23.5.2024

Ústecká ZOO

Ve čtvrtek 23.5. jsme si v rámci dinosauřího týdne jeli prohlédnout kostru dinosaura v naší ZOO... a samozřejmě když už jsme byli v ZOO, tak hlavně hurááá na živá zvířátka ...
2.5.2024

Duben u Žabiček

Duben jsme začali vyprávěním o cestě vodní kapičky. U vody jsme zůstali i další týden a povídali jsme si o zvířátkách, která v ní žijí a nebo bydlí v její těsné blízkosti. Další zvířátka, která jsme chtěli poznat, bydlela na statku.Seznámili jsme se tam se slepicemi, kravičkami, ovečkami i koňmi. Konec dubna se pak nesl ve znamení příprav na oslavu svátku čarodějnic... tak čáry máry vstupte do galerie...
9.4.2024

Předškoláci ze Žabiček a Berušek v knihovně

V úterý 9. 4. 2024 se předškoláci ze Žabiček a Berušek vydali do městské knihovny na Klíši. Zdejší paní knihovnice si pro nás připravila zajímavý program. Povídali jsme si o tom, jak se ke knihám máme chovat, proč se do knihovny vůbec chodí a k jakému účelu slouží.
3.4.2024

Veselá věda u Žabiček

Projektový den na téma voda si Žabičky užívali v úterý 2.4. Vyzkoušeli jsme si práci s pipetou, injekcí i petriho miskou. Povídali jsme si o koloběhu vody a cestě jedné kapičky. Seznámili jsme se i s některými zajímavými vlastnostmi této nejdůležitější tekutiny.
30.3.2024

Co dělaly Žabičky v březnu...

V březnu jsme si povídali o knížkách a vydali se i na návštěvu dětské knihovny. Pak už byl nejvyšší čas rozloučit se se zimou a tak jsme hodili Moranu do potoka a přivítali první jarní sluneční paprsky.
15.3.2024

Těšíme se do školy u Žabiček - předškoláci

Ve čtvrtek 14.3. odpoledne přišli předškoláci i s rodiči vyzkoušet si své znalosti a dovednosti, protože už v září je čeká škola. Všichni vyřešili záludné úkoly a ještě se u toho dobře bavili. Nejoblíbenější úkol bylo krájení (a hlavně jedení:-) ) banánu.