Žabky

Zamykání zahrádky se skřítkem Šípkem

19.10.2021 Ve čtvrtek 14. října jsme se nachystali na zamykání zahrady. Kvůli špatnému počasí jsme se nesetkali odpoledne s rodiči a tak k nám skřítek Šípek zavítal až v pátek dopoledne. Společně jsme si pochutnali na upečených dobrůtkách a šípkovém čaji a vrhli se do zazimování zahrádky.
 

Cepík - Jídlo jako duha

19.10.2021 V úterý 19.10. v naší školce proběhla první část edukačního programu Cepík - Jídlo jako duha. Během pohádky se děti seznámily s pestrostí zdravých potravin - plavily se s Cepíkem po moři a objevovaly potraviny na jednotlivých barevných ostrovech.
 

Září u Žabiček

13.10.2021 Pár fotografií ze září, kdy jsme se věnovali kamarádství a pravidlům ve školce, uvítali nové kamarády, naučili se poznat znaky čtyř ročních období a rozpoznar různé druhy ovoce a zeleniny.
 

Divadlo Koloběžka

11.10.2021 V pondělí 11.10. nás navštívilo divadlo Koloběžka. Kouzelnou mašinkou jsme projeli všechny pohádkové zastávky- Vševědov, Sněhurkov pod trpaslíky a Budulínkov. Museli jsme vyřešit záhadu, proč jsou pohádky popletené a jak to zařídit, aby už byly správně. Budulínek nám poradil, co máme přivést dědovi Vševědovi na kouzelný lektvar, po kterém mu dorostou kouzelné vlasy a vrátí se mu jeho moudrost. Děda Vševěda pak dal pohádky zase do pořádku.
 

Včelka

10.10.2021 Vzdělávací pořad ekologického centra, který dětem 5. 10. 2021 přiblížil život včelky, stavbu jejího těla a užitek, který dává nám i přírodě. Na závěr jsme si zahráli pohybovou hru Na dělnice, které sbírají pyl po zahrádce :-) ........
 

Čelo - Violloncelo

04.10.2021 Ve čtvrtek 23. 9. dopoledne nás navštívila sympatická paní učitelka ze ZUŠ Evy Randové s hudební pohádkou O princezně Aničce. Cílem této akce bylo umožnit předškolním dětem "osahat si" violloncelo klasické i dětské a podpořit kladný vztah k hudbě. Děti měly možnost vyzkoušet si hru i brnkání na "čelo". Některé to velmi zaujalo ......
 

Pasování předškoláků

21.06.2021 Loučení s předškoláky letos proběhlo na téma "Z pohádky do pohádky". Pohádkové bytosti obsadily všechny škoní zahrady a pro děti si připravily zajímavé úkoly. Velmi teplé počasí nikoho z nás neodradilo. Věříme, že se všichni zúčastnění dobře bavili. Našim předškolákům, pardon, nyní již pasovaným školákům, přejeme mnoho úspěchů v zákadní škole, báječné nové přátele, výbornou paní učitelku a v tuto chvíli především - SUPER PRÁZDNINY!!!
 

Žabičky - Indiáni

07.06.2021 V úterý 1.6. na Den dětí nás navštívil indián z Rosenhill. Naučil nás pozdravit po indiánsku, zpívat indiánskou píseň a ukázal nám i spoustu zajímavých věcí spojených se životem Indiánů, včetně krásných indiánských hraček. Na závěr jsme si vyzkoušeli indiánské dovednosti, jako třeba lov ryb a střelbu lukem na bizona.
 

Čarování u Žabiček

08.05.2021 Při čarování u Žabiček jsme si zatancovali u ohniště, čarovali předměty z kotlíku, pořádali závod pavouků a vyráběli kouzelný lektvar.
 

Žabičky - Žabičkám 2

24.03.2021 Fotografie a pozdravy od kamarádů. Do tohoto souboru jsme přidali další fotografie krásných výtvorů ( a také z procházek) našich Žabiček, které byly doručeny do konce března.
 

Žabičky Žabičkám 1

23.03.2021 Žabičky posílají kamarádům pozdravy a fotky se svými výtvory a ze svých procházek.
 

Žabičky - Záchranné složky a bezpečnost v dopravě

24.02.2021 V posledním týdnu měsíce února jsme si s dětmi povídaly na téma záchranné složky a bezpečnost v dopravě. Pro děti byla připravena spousta činností. Např.: pytlíky s pískem hasily požár v domě (hod na cíl), stříkačkami s vodou hasily oheň a hořící dům. V herně pak vyzkoušely svoji rychlost v obouvání bačkor, zahrály si pohybovou hru Semafor -vytvářely semafory z míčků. Zahrály si stolní hru Dopravní hřiště, v atelieru vytvořily tupováním "hořící" čtvrtku a ze špejlí nalepily pro hasiče žebřík, povídaly jsme si o významu dopravních značek. Na procházkách jsme pak značky hledaly. Ve středu jsme vyrazily k všebořickým hasičům a alespoň z venku jsme se podívaly odkud vyjíždějí k zásahům.
 

Masopustní karneval

22.02.2021 Pár fotografií z našeho čtvrtečního masopustního karnevalu. Děti si v krásných maskách nejen zatancovaly, ale zahrály i různé hry.
 

Čertík Legrácka a Mikuláš

10.12.2020 Pár fotorafií z pondělní Mikulášské nadílky. Děti si s čertíkem Legráckou užily trošku legrace a zábavy a překonaly svůj strach z čerta. Dočkaly se i dárečku od Mikuláše.
 

Psí život - Žabičky

14.10.2020 Pár fotografií ze vzdělávací akce "Psí život", kde se děti seznámily s plemenem psa "Husky" a spřežením.
 
Strana: [1]  [2]  [3]