Žabky

01.02.2023

Leden u Žabiček

V lednu jsme přivítali nový rok ohňostrojem a povídáním si o třech králích. Poté jsme se začali věnovat naší přírodě. V tomto ročním období nemůžeme přeci zapomenout na ptáčky a zvířátka v lese, kterým můžeme udělat radost něčím dobrým na zub. Poslední lednové téma byly Eskymáci. Povídali jsme si o jejich životě a užívali si sníh a led.
19.01.2023

Čarování s hlínou

V polovině ledna proběhlo již tradiční čarování s hlínou. Rodiče s dětmi se pod vedením pustili i do složitějších výrobků, jako například váz a pastelkovníků. Všechny vypálené výtvory pak o týden později dostaly ještě barvičku a hurá podruhé do pece. Děkujeme za hojnou účast a doufáme, že to byly i pro Vás příjemně strávené podvečery.
18.01.2023

Zdravý úsměv- Žabičky a Berušky

V úterý 17.1. nás navštívily studentky dentální hygieny. Měly pro naše předškoláky připravený zábavně vzdělávací program "Zdravý úsměv". Děti se dozvěděly, jak má vypadat správný kartáček a jakým způsobem je vhodné čistit zoubky. To si pak vyzkoušely nejen na sobě, ale i na zubatém krokodýlkovi. Za skvěle odvedenou práci si každý vysloužil diplom od zoubkové víly.
12.01.2023

Divadlo Krabice Teplice "Kde je ten ježek?"

Ve čtvrtek 12.1. nás navštívilo divadlo Krabice Teplice s krásnou pohádkou "Kde je ten ježek?". Pohádka byla veselá, plná písniček. Zlý čaroděj se rozhodl, že bude škodit lesním zvířátkům a zkazí jim jejich oblíbenou pěveckou soutěž. Naštěstí tam byl i hodný vlk a trošku popletený ježek a ti to tak nenechali. Čaroděje přemohli a zachránili tak nejen soutěž, ale i malé ježečky.
22.12.2022

Veselé Vánoce u Žabiček

Číslovaných pytlíčků na adventním kalendáři rychle ubylo a tak nás dnes na Žabičkách navštívil Ježíšek. Nejdříve jsme se řádně posilnili cukrovím a pak dorazil tatínek Majdičky s harmonikou. Díky němu jsme si mohli u stromečku zazpívat vánoční koledy v doprovodu akordeónu. Bylo to úžasné a tatínkovi moc a moc děkujeme. Děkujeme také všem Ježíškům!!! Přejeme Vám krásné prožití vánočních svátků a do nového roku hlavně pevné zdraví, spoustu radosti, lásky a štěstí.
19.12.2022

Vánoční představení v ZŠ Vojnovičova

V pondělí 19. 12. jsme se společně vydali do nedaleké ZŠ Vojnovičova. Nejprve jsme si s žáky z prvního stupně zazpívali koledy, poté na nás čekaly vánoční pohádky, které si pro nás připravili žáci šestých tříd. První pohádka byla o zdobení vánočního stromečku, ve druhé jsme se dozvěděli, že být lakomý se ale vůbec nevyplácí.
16.12.2022

Žabičky v útulku

V pátek 16.12. jsme se vypravili autobusem do nedalekého útulku pro pejsky a kočičky. Nejdříve jsme předali dobroty a deky, které jste nám pomohli sesbírat. Poté jsme si prohlédli celý areál útulku a každého pejska hezky pozdravili. Když jsme se šli na chvilku ohřát dovnitř, přivítal nás tam malý černý potkánek, dvě morčátka a spousta kočiček. Jako překvapení nám milý pán z útulku ukázal ještě zachráněné káně.
14.12.2022

Vánoční dílnička u Žabiček

V úterý 13.12. proběhla tradiční vánoční dílnička. Nejdříve jsme tvořili, zdobili a třpytkovali. Krásným zakončením pak bylo společné zpívání koled u Zvonečkového stromečku. Děkujeme moc všem, kteří dorazili. Snad jste si s námi tu předvánoční chvilku také hezky užili.
13.12.2022

Prosince u Žabiček

Začátek prosince je ve znamení Mikuláše. Letos nás přišly navštívit i čertice a andělky ze střední pedagogické školy, které si pro nás připravili krásné tvoření. A po oslavě Mikuláše už chystáme všechno na Vánoce, ať to máme ve třídě krásné, aby se Ježíšek dostavil i k nám...
05.12.2022

Čertík Legrácka u Žabiček

V pondělí 5.12. nás jako každý rok navštívil čertík Legrácka s kozou Julinkou. Nejprve jsme s čertíkem vykouzlili krásnou pohádku o ptáčcích a pak už dorazil i Mikuláš. Společně jsme mu zazpívali a zatancovali. Mikuláš nás za to odměnil balíčkem plným dobrot.