Žabky

29.05.2023

Žabičky u Poříční policie

V pondělí 29.5. jsme se vypravili městskou hromadnou dopravou do Brné. Prošli jsme se podél Labe a došli až k policejnímu přístavu. Tam už nás čekal příslušník Poříční policie, který nám představil toto zajímavé povolání. Dozvěděli jsme se mnoho informací o náplni jejich práce, vybavení člunu a potápění. Na závěr jsme mohli nastoupit na jejich člun s majáčkem a sednout si na chvilku i ke kormidlu. :-)
24.05.2023

Návštěva ZUŠ E. Randové

V úterý 23.5. vyrazili předškoláci z celé školky do ZUŠ Evy Randové. Na děti čekala hudební pohádka, kde se vystřídalo několik nástrojů. Slyšeli jsme violoncello, trubku, klarinet, lesní roh a další. Některé z nástrojů si děti na závěr mohly i vyzkoušet.
16.05.2023

Toulavá kytara

V úterý 16.5. navštívil naši mateřskou školu pán s kytarou a spoustou dalších hudebních nástrojů. Měl pro nás připravený hudebně-zábavný program "Toulavá kytara". Dětem hrál písničky, které dobře znají, i ty, které pro ně byly nové. Společně jsme nejen zazpívali, ale nakonec i zatancovali.
02.05.2023

Hokejbalové dopoledne - předškoláci

V úterý 2.5. připravili trenéři hokejbalového týmu sportovní dopoledne pro naše předškoláky. Děti byly rozděleny do družstev po třech, prošly si různá stanoviště, kde se připravily na závěrečný turnaj. Proběhlo několik zápasů a děti si navzájem fandily. Všichni jsme vítězové.
28.04.2023

Duben u Žabiček

Duben začal Velikonočním tvořením a povídáním o tradicích. V dalších týdnech jsme se seznamovali s integrovaným záchranným systémem. Vyzkoušeli jsme si práci záchranářů a na skutečné hasiče jsme se byli dokonce podívat v hasičské zbrojnici. Pak přilétli čarodějové a čarodějnice a společně jsme se pročarovali až do konce měsíce.
27.04.2023

Pejsek a kočička v Hraničáři

Ve čtvrtek 27.4. jsme vyrazili trolejbusem do kina Hraničář. Divadelní představení o pejskovi a kočičce bylo plné krásných písniček. Pejsek s kočičkou nám ukázali, jak myjí podlahu, jak se umí postarat o nalezenou panenku a ve třetí pohádce se učili psát, aby mohli odpovědět dětem na dopis. A zazvonil zvonec a pohádky byl konec...
25.04.2023

Čarodějnice

Dnes se k nám slétli čarodějové a čarodějnice z celého okolí. Hlavní pan čaroděj nás nejdřív pořádně rozhýbal. Potom mu ale zmizely všechny jeho diamanty. Naštěstí mu malí čarodějové a čarodějky pomohli a všechny našly. Vyzkoušeli jsme si podlézání pavučinky, chytání bublinek i pár malých kouzel. Když jsme došli na zahrádku, oheň už hořel a my spálili vyrobené čarodějnice i se vším zlem. Abraka dabra...
21.04.2023

Divadlo Šnek

V pátek 21.4. k nám zavítalo loutkové divadlo Šnek. Před dětmi stál prázdný stůl... a přímo před našima očima na něm vyrostla hora i se zámkem a otevřela se brána do pohádky. Viděli jsme klasickou pohádku o princezně Zlatovlásce, kde dobro zvítězí nad zlem a Jiřík získá srdce i ruku milované princezny. Děti si po skončení pohádky mohly loutky z blízka prohlédnout a pohladit.
12.04.2023

Žabičky u hasičů

Ve středu 12.4. jsme hned po svačince vyrazili na exkurzi k hasičům. Přivítali nás hned u vchodu a provedli nás celou hasičskou stanicí. Ukázali nám kompletní vozový park, včetně dvou aut s vysouvacím žebříkem a vozíkem s lodí. Vyzkoušeli jsme si termokameru, helmu, i tíhu hasičských plynových lahví. Slyšeli jsme cvičné hlášení poplachu a nakonec nám i pořádně zahoukali.
05.04.2023

Buďme vidět- Žabičky

Třída Žabiček vyhrála 3.místo ve výtvarné soutěži Buďme vidět, vyhlašované Městskou policií. Ve středu 5.4. jsme jeli na slavnostní předávání cen do infocentra na Mírovém náměstí. Přivítali nás tam zástupci městské policie a náměstek primátora města Ústí nad Labem. Po krásném pěveckém vystoupení dětí z MŠ V Zeleni jsme převzali diplom a drobné dárky v podobě knížek a reflexních prvků.