Berušky

"Hau kola" školnímu roku

6.6.2024 Rozloučení se školním rokem 2023/2024 „Hau kóla“ proběhne v úterý 25. 6. 2024 od 9.30 hod na školní zahradě v podobě indiánského dopoledne. Pozvání přijali indiáni z Rosehillu, kteří si pro děti připravili povídání o tom, kdo byli a jak žili, ukázky indiánského oblečení, hraček, zbraní a hudebních nástrojů. Pořad bude proložen indiánskými písněmi a tanci (Hadí tanec, Vraní tanec). Děti si vyzkouší střelbu z luku tupým šípem, chytání rybiček, nahazování kroužků, postaví si dětské týpí a vyrobí indiánský náhrdelník. V případě nepříznivého počasí proběhne akce v interiéru mateřské školy. Cena akce .. 80Kč.

Dílničky pro předškoláky

5.6.2024 Jelikož naše předškoláky velmi zaujalo Hravé dopoledne s polytechnikou organizované DDM Ústí nad Labem, zajistili jsme další tvořivé dopoledne v prostorách UJEP ÚL, tentokrát s indiánskou tematikou… Ve středu 19. 6. od 9.30 hod pro třídu Berušek. Svačinku z mateřské školy povezeme s sebou.

Výlet na Střížovický vrch

4.6.2024 V pátek 14. 6. 2024 ráno pojedeme MHD na Klíši, odkud půjdeme přes Střížovický vrch na zmrzlinku a zpět do MŠ. Děti budou potřebovat: pokrývku hlavy, pláštěnku, uzavíratelné pití a malou mlasku. Svačinku ze školky vezmeme s sebou. Děti prosíme v MŠ nejpozději do 8.00 hod, abychom stihli být zpět na oběd. Děkujeme za spolupráci :-).

Divadlo v MŠ

4.6.2024 V úterý 11. 6. 2024 od 9.30 hod se těšíme na představení divadla Na Klice „Indiánka Janka“. Pohádka o Jance, která přiletěla k indiánům za svým nemocným dědečkem náčelníkem Ušušunou. Janka spolu s koněm Tytypatlou se vypraví do hor hledat jediný lék, který může vyléčit velkého Ušušunu. Vtipný a zároveň poučný příběh plný písniček doprovázených hrou na kytaru a bubínek si plánujeme užít v amfiteátru školní zahrady. V případě nepříznivého počasí přesuneme divadlo do interiéru mateřské školy a začátek představení posuneme na 9.00 hod. Cena představení … 70 Kč.

Návštěva hasičů

3.6.2024 V pátek 7. 6. 2024 navštívíme Hasičský záchranný sbor Ústeckého kraje ve Všebořicích. Děti se mohou těšit na ukázku hasičských zásahových vozidel, na vyzkoušení hasičského obleku či na prohlídku záchranného člunu.

Pasování předškoláků

27.5.2024 Srdečně zveme rodinné příslušníky na loučení s našimi předškoláky a jejich pasování na školáky, které proběhne v indiánském duchu v pátek 7. 6. 2024 od 17.00 hodin. Za účasti rodičů si děti užijí indiánské hrátky, tanečky a pasování na školáky. Po rozloučení s rodiči děti povečeří indiánské placky, zahrají si indiánské hry, poslechnou si indiánskou pohádku a užijí si noc v mateřské škole. Po snídani půjdou malí indiáni domů do 8. 30 hod.
Co s sebou: indiánskou masku, pyžamko, zubní kartáček a pastu.
Kde se sejdeme: v 17.00 hod v šatně Berušek.
Co když bude pršet: nebude, ale kdyby přeci, akce se přesune do interiéru MŠ
Už se moc těšíme, jak si indiánské HAU KÓLA užijeme, Jani, Kačí, Sylvuš a Zuzi.

MDD

23.5.2024 Mezinárodní den dětí tentokrát oslavíme s dětmi ve spolupráci se Základní školou Vojnovičova. V úterý 4. 6. 2024 od 9.30 hod zahájíme vtipné klání ve stylu Super hrdinů na připravených stanovištích školní zahrady. Pokud máte možnost se k nám v tento den přidat, děti i paní učitelky to jistě potěší.
Ps.: pokud máte možnost donášky reklamních předmětů či jiných dárečků pro děti, budou děti o to spokojeněší :-). Děkujeme!

Sezona zahrádky začala :)

3.4.2024 Začali jsme využívat školní zahradu k odpolednímu pobytu venku. Prosíme rodiče, aby děti vybavili batůžkem a pitím v uzavíratelné lahvičce.
Děkujeme. Krásný den :-).

Návštěva tělocvičny - termíny

1.4.2024 V následujících dnech navštívíme tělocvičnu bývalého Paprsku ZŠ Vojnovičova v čase 9-10 hod:
3. 4., 22. 4., 20. 5., 17. 6. 2024
V těchto dnech je vhodné dětem připravit na botníček čistou sportovní obuv.
Děkujeme za spolupráci :-).

Individuální konzultační hodiny

13.11.2023 Připomínáme možnost domluvit si individuální schůzku s třídními učitelkami, kde se můžeme pobavit o pokrocích Vašeho dítěte. Jsme Vám k dispozici během celého školního roku.

Co s sebou do MŠ

30.8.2023 Dobrou náladu a dalších pár věcí (rozklikněte) .............

Pyžamka

11.11.2022 Moc, moc, moc prosíme, podepisujte dětem pyžamka, oba díly, neustále pátráme po majitelích!!! Děkujeme za pochopení.